Wpis z mikrobloga

Ciekawostka z #niemcy
Regiony w jakich zwyciężyły poszczególne partie. Dodam tylko, żeby nie było dyskusji z dupy w ewentualnych komentarzach, że jest to podział na regiony, a nie ludzi, więc proszę nie generalizować zbytnio. ;)

Dla ułatwienia podaję nasze rodzime odpowiedniki tych partii(mniej więcej):

Grüne - Zieloni
FDP - Nowoczesna
CDU/CSU - Platforma Obywatelska
SPD - Sojusz Lewicy Demokratycznej
Die Linke - Razem
Afd - Konfederacja

#neuropa #4konserwy #konfederacja #polityka oraz ukradzione z #reddit i profesjonalnie obrobione a paintcie.
CralencSeedorf - Ciekawostka z #niemcy 
Regiony w jakich zwyciężyły poszczególne par...

źródło: comment_1636021109w0oxEEoty1OMyqnCspd9om.jpg

Pobierz
  • 18
Linke w miejskich?


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: No głównie Berlin. To tak jak u nas Razemki.

Ale ogólnie linke wylądowali pod progiem więc raczej wielu zwolenników nie mają


@erni13: Na szczęście(?) Niemcy mają dużo sensowniejszy system i nie wywalają głosów, które zdobyły poniżej 5% do śmieci więc do parlamentu się dostali.

Ja bym powiedział, że CSU to takie Lightowa wersja PIS


@ater: Niby tak, ale nie do końca. Na zachodzie ciężko znaleźć
@Strahl: Ostrzegałem, że jest to podział na regiony, a nie elektorat więc żeby zbytnio nie generalizować. Afd wygrywa głównie na wschodzie, w byłym NRD, a wiadomo, że te regiony są mniej zurbanizowane i biedniejsze niż zachód. Co nie znaczy, że sami wyborcy to sami biedni wieśniacy. Podobnie z Die Linke, które wygrywa w stosunkowo biedniejszych regionach miejskich. ;)
@erni13: PiS jest za miękki ideologicznie dla Afd. Konfa ma z nimi więcej wspólnego, przede wszystkim eurosceptycyzm, niechęć do obcych i tym podobne. Oprócz tego ich liderzy, podobnie jak liderzy konfy mają dość specyficzne(( ͡° ͜ʖ ͡°)) czasami poglądy.
@CralencSeedorf: Chodzilo mi ze dobrze strzelilem przed. Zastanawialem sie z paroma znajomymi niemiaszkami co trzeba miec w glowie zeby glosowac na zielonych. Przynajmniej u mnie wszyscy byli za FDP/CDU/AfD.