Wpis z mikrobloga

#flokinomics
#kryptowaluty

A ja dzisiaj wypowiem się wyłącznie w kwestii technicznej -- bo wiele osób pyta mnie co to jest rebase. I całe mnóstwo osób tego nie rozumie.
Więc wytłumaczę na przykładzie monety zupełnie przypadkowo wybranej czyli: FLOKINOMICS https://www.flokinomics.com/

W monecie tej istotny jest wyłącznie marketcap, a kompletnie nie ma znaczenia cena. W ostatnich tygodniach zespół manualnie zmniejszał podaż korzystając z zakontraktowanej funkcji rebase i zmniejszył podaż do 7,9 miliarda FLOKIN monet.

Na wykresie wydawało się że FLOKIN odbył podróż o 2300 procent w górę, i rzeczywiście tak było ale tylko jeśli chodzi o cenę FLOKIN :) w praktyce wartość monet w portfelach nie znacznie się tylko zmieniła może około 70 procent. W zależności od punktu zaczepienia i startu jaki bierzemy do obliczeń wzrostu. Działo się tak dlatego że w skutek zmniejszenia podaży, rosła cena, a marketcap ciągle pozostawał na podobnym poziomie.

Słowo klucz to REBASE. Np miałeś 1 milion FLOKIN przy podaży np 100 miliardów monet, a teraz przy podaży 7,9 miliarda monet masz 79 tys monet FLOKIN. Stosunek ilości monet do podaży procentowo zostaje ten sam. Działo się tak dlatego że w skutek zmniejszenia podaży, rosła cena, a marketcap ciągle pozostawał na podobnym poziomie.

Obecnie zakończył się proces manualnego zmniejszania podaży wykorzystującej mechanizm rebase. I ustalono już na stałe poziom podaży na 7,9 miliarda monet. Do końca 2021r. nie będzie zmiany podaży.

Więc obecnie wzrost ceny od kilku dni powoduje również wzrost marketcap a więc i wzrost wartości Waszych portfeli.

Najproście to zrozumieć w ten sposób w momencie gdy robisz zakup FLOKIN to nie zależnie od ceny FLOKIN i ilości monet które kupiłeś tp np jeżeli kupisz przy kapitalizacji 10 mln USD FLOKIN za 1000 USD to przy kapitalizacji 100 mln USD będziesz miał wartość portfela 10000 USD i nie koniecznie taką samą liczbę monet :)

Jeżeli macie więcej pytań to zapraszam prywatnie.

Obecna kapitalizacja FLOKIN to: 7 milionów USD.

Jest przeogromne FOMO na FLOKIN O tej monecie mówiła nawet nie dawno telewizja FOX NEWS. Jeżeli taki jest szum medialny, wiec jedno. Warto poświęcić 1000 usd i kupić monety przy tej kapitalizacji.
Docelowo wszyscy mówią że jest oczywiste że kapitalizacja dotrze do tej złotej liczby ( równej liczby mniej więcej ludności na świecie ) czyli 7,9 miliarda kapitalizacji.

ale nawet jeżli kapitalizacja wzrośnie do 700 milionów dolarów wartość Twojego portfela przy inwestycji teraz przy 7 mln dolarów o wartości 1000 usd da Tobie zwrot w wysokości 100tys USD. Brzmi bajecznie? Może tak, ale popatrz na DOGECOIN 1 stycznia i teraz. Daje wyższy zwrot niż to co ja piszę.

Ja nie inwestuje, tylko analizuje i piszę co mnie zainteresowało i pomagam zrozumieć :)
Pozdrawiam.
Pobierz Amelcio - #flokinomics
#kryptowaluty

A ja dzisiaj wypowiem się wyłącznie w kwesti...
źródło: comment_1636011368MBGP6s3h948lWUvpVHsZRK.jpg
  • 4