Wpis z mikrobloga

Daily reminder:

#codziennepowiedzkomus że jest wyjątkowy i że cieszysz się, że jest.

Usuwając ciąże, do końca życia większość kobiet się zadręcza i żyje myślą kim by było i jak wyglądało dziecko które zabiła. Ma duże prawdopodobieństwo popadnięcia w depresje, ucieczki w narkotyki i alkohol.
Także nie daj się przekonać, przez jakieś "dobre ciocie", że to jest dobre rozwiązanie.

Wielu wspaniałych i zasłużonych ludzi w obecnym "nowoczesnym" świecie nie miałoby szansy na urodzenie się. Zostaliby zgładzeni zanim przyszliby na ten świat.

Poczytaj proszę przed decyzją świadectwa innych kobiet:

Gdy zobaczyłam zdjęcie ofiary aborcji, dziecka usuniętego w 8. tygodniu ciąży, które miało rączki, nóżki, miało główkę i oczy, które patrzyły na mnie pomyślałam, że moje dziecko, które abortowałam było znacznie starsze. Wtedy uświadomiłam sobie co zrobiłam - mówiła w Polskim Radiu Salome Irene Van Der Wende.

Mam na imię Anna i nie jestem, już młoda: minęło prawie pół wieku, ale jeszcze dziś nie mogę sobie wybaczyć, że dopuściłam się aborcji. Szukałam okoliczności łagodzących… jakiś szczególny moment, samotność, strach przed przyszłością, ale nie znalazłam usprawiedliwienia. Nic nie może usprawiedliwić usunięcie dziecka.

Pragnienie życia krwawo unicestwione, a z nim zniweczenie mnie samej jako osoby ludzkiej, z własną wrażliwością, własnymi uczuciami, własnym potencjałem kobiecości.


Decyzja o aborcji ma wpływ na wszystkie sfery życia człowieka.
Mówiąc o aborcji, należy wyróżnić 2 sfery życia ludzkiego: fizyczną i psychiczną. Obie w równej mierze wpływają na jakość życia człowieka.

Konsekwencje psychiczne:

Decyzja o aborcji pozostawia głęboki ślad w psychice matki. Aborcja jest bardzo silnym przeżyciem emocjonalnym dla kobiety. W matce, która usunęła ciążę, powstaje poczucie "utraty". Zabicie nienarodzonego dziecka przekłada się także na relacje z bliskimi. Niejednokrotnie spotykamy się z sytuacją, że skutki aborcji były na tyle silne, iż doprowadziły do rozpadu więzi małżeńskich i rodzinnych.
Aborcja może wpływać również na dalsze wychowanie pozostałych dzieci. Wyrzuty spowodowane usunięciem ciąży mogą być powodem nadopiekuńczości rodziców lub, w skrajnych przypadkach, rodzić niechęć i agresję wobec żyjących dzieci.

Następstwa fizyczne:

Aborcja w sposób gwałtowny przerywa proces ciąży i życie nienarodzonego dziecka. Ten skomplikowany i wieloaspektowy ,,zabieg” łączy się z zakłóceniami zdrowia fizycznego matki.
Powikłania te można podzielić na wczesne oraz odległe. Pierwsze to te, które dzieją się natychmiast po aborcji lub w jej trakcie Do natychmiastowych i najczęstszych komplikacji należą: krwotok, przebicie macicy, przebicie jelita, uszkodzenie sąsiednich narządów – te z reguły kończą się interwencją chirurgiczną. Istnieją także konsekwencje odległe, czyli te, do których dochodzi w późniejszym życiu kobiety. Zaliczmy do nich zaburzenia płodności, poród przedwczesny w następnej ciąży, trudności w utrzymaniu ciąży oraz rak piersi.

#aborcja #neuropa #4konserwy #konfederacja #ciekawostki #takaprawda #dzieci #macierzynstwo
Pobierz
źródło: comment_1636007449zzLn09GtWHQ3i5PVOTH6US.jpg
  • 38
@R187: Czyli płód przeciskając się przez macice, lub jak jest wydobywany przez cesarskie cięcie to nagle zmienia się w dziecko? Możesz mi powiedzieć w którym dokładnie momencie? Wierzysz w cuda? Jesteś osobą wierzącą?
@PoIand: Wiadomo, że jest to decyzja która wymaga przemyślenia. Ale ma też plusy bo dziecko może uniknąć życia w patologicznej rodzinie, biedzie czy zwyczajnie bycia niechcianym i niekochanym.

"To można oddać do adopcji". Jak jakaś kobieta chce to spoko - legalna aborcja to nie NAKAZ usuwania ciąży i jak ktoś chce robić przez 9 miesięcy za inkubator celem urodzenia dziecka do adopcji to spoko ale zmuszanie kobiet do czegoś takiego jest
@PoIand: wszystko fajnie, ale szkoda, ze nie przeczytamy już świadectwa kobiety, która zmarła, bo PiS wprowadził zamordyzm do prawa aborcyjnego, jak do każdego innego aspektu życia w naszym kraju obecnie. Aborcja nigdy nie była, nie jest i nie będzie traktowana jak pastylka na szczęście lub podstawowa metoda antykoncepcji dla Karyn po popuszczenie szpary. Nie chcę używać obraźliwych epitetów i nazywać po imieniu osoby, które tak uważają. Aborcja zawsze jest ciężką decyzja,
: wszystko fajnie, ale szkoda, ze nie przeczytamy już świadectwa kobiety, która zmarła


@dobrzecisiewydaje: Tak samo nie przeczytamy świadectwa ludzi którzy żyją i są szczęśliwi dzięki prawu które uniemożliwiło ich wyskrobanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)