Wpis z mikrobloga

Rok temu miałem shortować, ale nie miałem jaj i byłem za leniwy by założyć konto na Interactive Brokers.
Straciłbym dużo kasy.
Teraz też się zastanawiam czy może nie za ryzkować bo obecna wycena to jedno, wielkie LOL.

Obecnie tylko Microsoft, Apple, Amazon, Google i Saudi Aramco ma wyższą wycenę niż Tesla. To firmy które zdominowały swoje branże. Nie widzę opcji,aby Tesla produkująca obecnie 1% samochodów zdominuje rynek motoryzacyjny na świecie. A przypominam, że obecna wycena Tesli jest taka, jakby sprzedawałą 70% samochodów na świecie. Nie wiem ile jest ludzi którzy są w stanie kupić samochód elektryczny za 40k usd spośród wszystkich osób które kupują samochody? 2%,5%, 10%? Napewno nie więcej. Że akcja kiedyś spadną, to chyba prawie pewne. Tylko kiedy. Za rok, za 5, za 10?

Czy oprócz opcji na Interactive Brokers, gdzie minimalny kontrakt jest na 100 akcji, wiec obstawia się 120k usd, czyli prawie 500k zł, istnieje jakiś tańszy sposób by szortować akcje Tesli?

#gielda #tesla #inwestycje
lecho182 - Rok temu miałem shortować, ale nie miałem jaj i byłem za leniwy by założyć...

źródło: comment_1635973037rcP9dPZeN0aNf544hmWhIa.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@lecho182: brzmi absurdalnie, szczególnie gdy analizuje się tę spółkę z perspektywy Polaka i naszych śmiesznych zarobków. U nas Tesla to jak biały kruk - nawet w Warszawie. Nie dla Polaka to! Z 5 lat temu byłem w Oslo i już wtedy widziałem mnóstwo Tesli tam i mówię wow, chociaż w tej chwili ta wycena to już chyba szaleństwo.
  • Odpowiedz
@lecho182: rośnie bo Musk jest fajny i ludzie inwestują w tesle tak jak kupowali doge bo twitował ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to może jeszcze trwać i trwać bo giełda, krypto czy mieszkania to teraz jedyny sposób na ochronę kapitału.
  • Odpowiedz
@lecho182: po pierwsze jak ustawiasz short'a to masz codzienną opłatę dla brokera i teraz jest pytanie jak długo szaleństwo na tesli będzie trwać. Dodatkowo będziesz musiał mieć pokrycie w gotówce na koncie brokera strat. W tym momencie robić shorta na teslę to trzeba mieć jaja
  • Odpowiedz
@jerzy102: No lewar na opcjach jakiś jest. Kupujesz/Sprzedajesz kontrakt na przyszłą cena 100 akcji. Możesz również tak ustawić tranzakcje: (Sprzedać Call) że może być i Margin Call i straty w nieskończoność.
  • Odpowiedz
@B12477: No tylko w Norwegii Tesla kosztuje tylko co Golf w biedzie przez system podatkowy. A te 5 lat temu poza Teslą nie było żadnych sensownych elektryków.
  • Odpowiedz
@fiman: shortowanie takie prawilne to chyba nie jest dla takich żuczków jak ja. Opcje wiem jak działają i wiem ile kosztuja. W przypadku Tesli to też nie jest tanie. Trzeba z 10k zł wyłożyć na opcje z opowiednim terminem zapadalności i ceną.
  • Odpowiedz
@WhiskeyIHaze: Polski konkurent cybertrucka zalałby Europę i Elon musiałby zwijać interes ¯\_(ツ)_/¯

https://www.ursus.com/pl/produkt/elektryczny-uzytkowy-pojazd-ursus

Dlatego Chińczykom tajne służby delikatnie wyperswadowały żeby nie robili interesów z Polakami i Ursus padł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

https://syndycy.com.pl/upadlosci/postepowania-upadlosciowe/264-ursus-s-a-w-upad%C5%82o%C5%9Bci
MilionoweMultikonto - @WhiskeyIHaze: Polski konkurent cybertrucka zalałby Europę i El...

źródło: comment_1635975137enuAPLranybb4MM9NaEuPX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Rok temu miałem shortować, ale nie miałem jaj [...]

Straciłbym dużo kasy.


akcja kiedyś spadną [...]

Tylko kiedy. Za rok, za 5, za 10?


@lecho182: Kolego, idź do kasyna. Ewidentnie nie wiesz w co się pchasz. Jak masz za dużo pieniędzy to przydaj się i przelej na schroniska czy hospicja dla dzieci...
  • Odpowiedz