Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracowałem dzisiaj przy wykładanii towaru w cerrfurze i moje zdanie, to w bardziej #!$%@? miejscu jeszcze nie byłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) z tyłu budynku wejście dla pracowników, tuż przy wejściu w środku recepcja i ochroniarz
( ͡° ͜ʖ ͡°) robota na podstawie umowy zlecenia, dziś miało być tylko jakieś szkolenie i do roboty się nie przygotowałem, bo myślalem że tylko to szkolenie, a baba od razu do roboty mnie wzięla, kiedy na początku jej mówie, że mi nie pasuje dzisiaj zostać, to naciskała na mnie, że mam zostać, bo tak, ostatecznie zostałem tylko na cztery godziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#!$%@? tam ogarnialem, bo wyłączalem myślenie, a jeszcze caly czas mi sie patrzyli na ręce i #!$%@?, że źle wykladam na półki ( ͡° ͜ʖ ͡°) na koniec wielka "kierowniczka" zamiast mnie wziąć na osobność i porozmawiać ze mną na temat mojej pracy, to zwołala wszystkich pracowników i przy wszystkich rozmawiala ze mną o tym jeszcze mnie obrażajac od wariatów, że mam nie zachowywać sie jak wariat tylko zawszs pytać , kiedy pytalem, ale stara bulwa zaprzeczyla o wmowila mi ze klamie, bo nikogo nie pytałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) super robota, zglaszac do pipu? Bo mnie korci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6182bb55ee9c61000a340b90
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 38
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: najpierw zglosic sprawe oficjalnymi kanalami, jej przelozonym bo mobbing/bullying w miejscy pracy jest nielegalny; potem PiP i w zaleznosci od wynikow - mozesz zagadac z prawnikiem i psychiatra i dochodzić roszczeń w sadzie; rodzaj umowy nie ma znaczenia
  • Odpowiedz
OP: @dziecielinapala: Co chce zgłosić? Zatrudnianie na podstawie umowy zlecenia, kiedy praca nosi znamiona uop to jest nielegalne i za to grożą konsekwencje pracodawcy. Nie można zastępować umowy o pracę umową zlecenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@rol-ex: Po co psychiatra?

@r4do5: Miszcz zarządzania. Koło uja mi to lata, zresztą taki z niej miszcz, że nawet zarządzać ludźmi nie potrafi. Upokarza ludzi tylko

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@dziecielinapala: jak sie powtorzy to bedzie nosil takie znamiona;

wg opisu OP doszlo do poniżenia i upokarzanie w miejscu pracy - zachownie kierowniczki nie bylo zgodne ze standardami Sieci Carrefour:

Rozpoczynając pracę w Carrefour, każdy pracownik zobowiązuje się do przestrzegania Kodeksu Etyki Zawodowej.


i cyk - publiczny opierol stanowi naruszenie tego kodeksu
  • Odpowiedz
@dziecielinapala: No przecież opa zwyzywała od wariatow
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mobbing: oznacza działania, lub zachowania dotyczące pracownika, lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu, lub zastraszaniu pracownika, wywołując u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika

( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem jak Ty ale ja czulbym się upokorzony i ośmieszony nazwany
  • Odpowiedz
@dziecielinapala: Złe traktowanie pracowników może przybierać różne formy; mobbing to tylko jedna z form przemocy w miejscu pracy; sa jeszcze: poniżanie i upokarzanie oraz nierówne traktowanie z powodu płci, wieku, religii czy rasy, działania zastraszające i one tez podpadaja pod a94 KP
  • Odpowiedz
@dziecielinapala: dlatego punktem wyjscia jest, jak napisalem na wstepie, punktem wyjscia jest zgloszenie sprawy przelozonym i w zaleznosci od ich reakcji warunkowanie reszty dzialan - jak zareaguja, nie ma tematu, ale zignorowanie , daje pole do popisu (jak pisalem wyzej)
  • Odpowiedz
@userrrr: w takim razie najłatwiej: z Art. 24.KC; tak czy inaczej warto piętnować takie zachowania, nawet jezeli jedyna wygrana bedzie upomnienie czy nakaz wystosowania przeprosin
  • Odpowiedz