Wpis z mikrobloga

@affairz: Widze, że dumni jesteście z siebie eksperci od siedmiu boleści wyśmiewając się z tej kobiety. Gdybyście słuchali uważnie zauważylibyście, że dziennikarka słusznie zwróciła uwagę, że obniżka podatku w tym momencie w krótkim terminie napędziłaby konsumpcję, co obecnie krótkotrwale oddziaływałoby proinflacyjnie ze względu na szok podażowy jaki mamy (jeszcze więcej chętnych na towary których brakuje co napędza wzrost cen).

Przydacie się kiedyś w konfederacji, widzę solidne przygotowanie merytoryczne XD
że obniżka podatku w tym momencie w krótkim terminie napędziłaby konsumpcję


@aei9077: widzę że zupełnie nie skumałeś mojego posta. typie, jaka obniżka? nowy ład jest wszystkim tylko nie obniżką podatków XD jacyś biedacy na minimalnej będą mieli jakieś śmieszne/żenujące(niepotrzebe skreślić) obniżki typu 200 zł / rok, a wszyscy zarabiający normalnie będą mieli podwyżki typu 15 000 zł / rok
@affairz: > jacyś biedacy na minimalnej będą mieli jakieś śmieszne/żenujące(niepotrzebe skreślić) obniżki typu 200 zł / rok, a wszyscy zarabiający normalnie będą mieli podwyżki typu 15 000 zł / rok

Solidny risercz tu widzę. Źródło tych liczb? Instytut danych z dupy?

Według wszystkich dostępnych kalkulatorów stracą ludzie zarabiający na UOP powyżej 13tysięcy brutto (czyli 10% najlepiej zarabiających). Nie wiem skąd wziąłeś tę absurdalną liczbę 15000 rocznie (pewnie z dupy?), bo nie
Pobierz
źródło: comment_1635960844QoiKvXocTAPLAlcAF6hCeo.jpg
@aei9077: Ładnie piszesz i w kilku kwestiach mógłbym się zgodzić z tym, że mam swoje jedno małe anegdotyczne ''ale''

Prowadzę jakiś tam zakład (polska chyba już D), materiały budowlane i takie tam. Podwyżek cen było już kilka i będą kolejne. Moja dywidenda praktycznie się nie zmienia, za to klienci co rusz narzekają na rosnące ceny (które w porównaniu z Obi, Casto czy LM i tak są o jakieś 200-50% niższe w
Nie wiem skąd wziąłeś tę absurdalną liczbę 15000 rocznie (pewnie z dupy?)


@aei9077: dokładnie, z dupy. po prostu wpisałem sobie swój dochód za 2020 w "kalkulator nowego ładu". nie mam czasu ani chęci dyskutować o niuansach, w każdym razie nazywanie czegoś na czym rząd względem społeczeństwa będzie bardzo do przodu (społeczeństwo jako ogół odda rządowi więcej) per "obniżka podatków" jest #!$%@? logiki
Pobierz
źródło: comment_1635963226R8ClL93lbYR75UGk6RJy2R.jpg
@affairz: można się tu kłócić o szczegóły, ale polski wał z punktu widzenia biedoty jest obiżką podatków, a to biedota i emeryci (elektorat pis) napędza konsumpcję, na której zresztą pis opiera wzrost gospodarczy kosztem inwestycji (bogatsi więcej inwestują) co może obecnie dodatkowo rozkręcić inflację ze względu na szoki podażowe. O to pytała ta laska. Jak te wszystkie Janusze i emeryci te pieniądze po prostu „przejedzą” to może się to stać. Jeśli
@affairz: > Mnie po prostu super drażnią te zabiegi stylistyczne rządu, że robią skok na kasę i sprzedają to jako obniżka, tak samo jak robią dekomunizacje ulic, ale gospodarczo to bony, kartki, socjale i zapomogi i transfery, ale wszystko „narodowe”

A to już osobna sprawa. Wiadomo, że nie chodzi o interes państwa, tylko interes Jarka do najbliższych wyborów a potem niech się inni martwią. To gówno będzie łatane pewnie jeszcze z
@aei9077: I popatrz na tabelkę co wkleiłem, na papierze najbiedniejsi zyskają a najbogatsi stracą, ok tylko jak ktoś dużo straci znaczy robi coś masowego , na ogół produkuje coś i zagadka: co oni zrobią po podwyżkach? Podniosą ceny więc idę o zakład, że najbiedniejsi oddadzą swoje profity podatkowe w inflacji że nawet nie zauważą, że zyskali. Ostatecznie stracą wszyscy, zyska rząd
@affairz: Ale zdajesz sobie sprawę że opowiadasz bzdury? Wszyscy, którzy na UOP zarabiają do ok. 12,5k brutto miesięcznie nie stracą na zmianach. Nowy Ład to zły projekt, który mocno komplikuje prawo podatkowe, ale błagam, trzymajmy się jednak faktów, zamiast bezsenownie krzyczeć "HURR DURR WSZYSCY KTÓRZY SENSOWNIE ZARABIAJĄ STRACĄ 15K ROCZNIE". I tak, na upartego można ten projekt nazwać obniżką podatków - wystarczy sprawdzić planowane wpływy do budżetu, które z tytułu PITu
@affairz: ja trace okolo 1-2k miesiecznie w zaleznosci od miesiaca od przyszlego roku ale wkuwia mnie to ze gowno z tego bede mial i i tak jak do tej pory bede musial placic za wszystko prywatnie + pakiet medyczny a teraz jeszcze dodatkowo 1k-2k miesiecznie doplace do służby zdrowia zeby zule mogły miec szybciej tomografie a sorze.

No i brak np. górnej granicy w składce to tez niezly rak sprzedaż auto
Wszyscy, którzy na UOP zarabiają do ok. 12,5k brutto miesięcznie nie stracą na zmianach


@laminio: Kłamstwo. Nowy wał jeszcze bardziej napędzi inflację. Podwyżka powyżej tej górnej granicy spowoduje, że wpadną w II próg.
@Naczelny_Rachmistrz: oczywiście, że napisałeś kłamstwo. Co z tego że wpływy z PIT spadną skoro całą ideą ruchania na nowym ładzie jest SKŁADKA ZDROWOTNA której każdy zapłaci 9% od pierwszej złotówki i która nie jest żadną składką a podatkiem - to jest też hit że te 30 tysięcy kwoty wolnej jest opodatkowane 9% od PIERWSZEJ ZŁOTÓWKI - opodatkowana kwota wolna od podatku, tylko w Polsce, tylko autorstwa PiS
@Naczelny_Rachmistrz: a skoro widzę, że nie bardzo się orientujesz w temacie dodam jeszcze, że kolejnym #!$%@?***stwem Nowego Ładu jest właśnie to, że wpływy z PIT spadną - bo te zasilają w dużej mierze samorządy zaś "SKŁADKA" zdrowotna (podatek 9%) zasila bezpośrednio budżet centralny - czyli Partia osłabi samorządy, którym to oczywiście później zrekompensuje (o ile samorząd ma barwy Partii, bo jak nie ma to, no cóż... lepiej żeby zaczął mieć albo