Wpis z mikrobloga

Shalom.

Tarcze antyinflacyjne....srarcze.

Glapa, musisz! Wróć - powinieneś! (akurat na Tego Pana nie ma co liczyć). Inaczej, Panie Zubelewicz - powinieneś!
Musi to na Rusi...
Stopy powoli do góry o ten jeden, może dwa punkty procentowe. Niech wróci normalność.

Napisałem Państwu już kilka miesięcy temu, że jesteśmy spóźnieni. Znowu gonienie króliczka.

Kapitał powinien kosztować. Nie zdegenerowane 0,5% lub 1,5% (toż to NINJA loans), nie lichwiarskie 20% (kij degeneracji ma dwa końce), ale te uczciwe kilka procent.

Dwuprocentowa inflacja, sześcioprocentowy kredyt hipoteczny i dwuprocentowa lokata. W to nam graj.

Raz jeszcze - kapitał powinien kosztować. Powinien płacić kupon.
Wreszcie - euro może być po czwórce, a dolar po 3,5 - czasy półlegendarnych opowieści dziwnej treści o eksporcie JabłuszEx A.D. 1995 i "Wyroby z Wikliny Jarosław Psikuta" się skończyły.
Zresztą - i tak więcej importujemy LINK, a przy obecnym bezrobociu zabijanie całych branż (futerkowa), czy padaka jakiegoś GruszExu nie robi nam krzywdy - wrzucamy to w koszty. Szkoda jedynie założycieli i inwestorów u źródła.
W każdym razie nic nie jest wieczne.

Oj, ale branża BPO/SSC będzie mniej konkurencyjna.
Taaaak...jeżeli się boisz, już jesteś niewolnikiem. Może to i lepiej - rynek oczyści się z "daj mnie te pieniądze Szwajcarze!" i zostanie każdych czterech z pięciu, którzy zostać powinni. Spokojnie, praca zastępcza będzie. Nowych emerytów mamy co roku po dwieście tysięcy więcej niż ludzi młodych, którzy wchodzą na rynek pracy.
To kilka, a nawet kilkanaście razy więcej niż wszystkie miejsca pracy w Morganach i innych JuBiEsach.

Wilk syty i owca cała.

Nikt nie mówi, że euro ma być po dwójce, ale po 3,8 już może...

Nadchodzi czas orkó...ekhem, znaczy się ludzi oszczędnych, ludzi tysiaki posiadających.
To, że on powinien zawsze być to swoją drogą. ¯\(ツ)_/¯ Te ostatnie kilka lat to jakieś nieporozumienie.

By Rzeczpospolita i Złoty rosły w siłę, a
wstrętny system_ nagradzał 20% ludzi posiadających w sobie 80% zdolności do oszczędzania. Nigdy odwrotnie!
Czego sobie i Państwu w tych dwudziestu procentach się znajdujących szczerze życzę!

Panie Zubelewicz i jastrzębie w RPP, spuszczam Was ze smyczy!
I nie ma, że boli.

Pokój z Wami.

#inflacja #finanse #ekonomia #rpp
S.....s - Shalom.

Tarcze antyinflacyjne....srarcze.

Glapa, musisz! Wróć - powin...

źródło: comment_1635942939NObiE6Oe4CymXmOaFvGxR8.jpg

Pobierz
  • 5
@Drobar: Nie mam nic przeciwko - myślę, że podpisze się pod tym niemal każdy oszczędny człowiek. Bądź co bądź funkcyjnie deflacja "robi nam dobrze".

Tym niemniej doszukiwałem się raczej realnego scenariusza, w którym podążamy za mniej więcej trzyprocentową inflacją światową Link. Wreszcie - z jakiegoś powodu cel inflacyjny Rady jest taki, a nie inny od, jeśli się nie mylę, kilkunastu lat.

Obrazowo - powinniśmy być po dobrej stronie płotu, a