Wpis z mikrobloga

Co prawda wykres z 26 października.. niemniej jednak pokazuje, jak tesla zdominowała rynek opcji w ostatnim czasie

tak przy okazji... @anonimowy_programista nie umie w opcje/instrumenty pohodne. Jakoś natywne aktywa wydają się dla mnie bezpieczniejsze (na ten moment), które nie wysadzą Ci tyłka w przypadku nagłych zmian makroekonomicznych.

Niemniej jednak muszę przyznać, że im dalej w las i im bardziej dowiaduje się jakie ciekawe taktyki można w ten sposób wprowadzić... to stwierdzam, że będzie trzeba się nad tym tematem w końcu pochylić.

#tesla #gielda
Pobierz
źródło: comment_1635937794CIDnvx8m0y6168x6fAEwdY.jpg
  • 36
@JC97: generalnie masz racje. Faktem jest natomiast, że w Teslę wszedłem w 2019, dokładnie dlatego, że widziałem ogromną dysproporcję możliwych zysków/strat. Jeżeli ponownie zauważyłbym podobną sytuację na Tesli czy innej akcji/crypto... to wydaje mi się, że dobrze by było jednak mieć takie narzędzie w swoim opanowanym arsenale.

Bardziej też chodzi o to, że przy obecnej wartości portfolio... dokładając co miesiąc założone 2k PLN, wartość mojego portfolio zwiększa się obecnie o mniej
@gosciu82: dziękuję.

generalnie, to że się nauczę tego, jak działają różne instrumenty, wcale nie znaczy, że musze z nich korzystać na bieżąco. Dzięki temu można np. lepiej zrozumieć prawdopodobieństwo wystąpienia gamma squeezu, który już ma bezpośredni wpływ na trzymane akcje.
@xMikan: Jak ich nie wykonasz to wygasną i tracisz 100% wkładu. Opcje mają termin ważności, dodatkowo:

theta - z czasem wartość opcji spada, więc jak przez jakiś czas kurs pójdzie nie tam, gdzie chciałeś to nawet po powrocie do poziomu wyjściowego będziesz stratny.

Implied volatility - w cenie opcji zawarty jest czynnik odpowiadający za ocenę zmienności kursu. Teraz opcje Tesli stały się znacznie droższe, bo kursem buja. Jeśli kurs się uspokoi
@JC97: akcje trzymam, ale research bieżącego stanu firmy mam codzienny. A to znaczy, że w teorii mogę zauważyć sytuację bardzo korzystne... Na pewno nie planuje non stop opcjami handlować.

Przykładowo.. gdy Tesla wchodziła do SP500, było bardzo duże prawdopodobieństwo, że w ostatnich 10 minutach sesji cena poleci bardzo do góry, podczas Closing Cross. Takich rzeczy wielu traderów nawet nie rozumie, więc to jest okazja do tego, by wykorzystać tę niewiedzę innych.
@anonimowy_programista @bruhhhhhhhh
Ja nawet bardziej bym powiedział, że w jego sytuacji idealnie by było sprzedawać covered calle. Masz multum akcji (masz ich 100?), które leżą odłogiem. Oprócz tego, że leżą mógłbyś zgarniać premium za sprzedaż calli na nie. W najgorszym scenariuszu pozbywasz się akcji po cenie, na którą jest wystawiona opcja - co wcale nie musi oznaczać dla Ciebie straty, ale na przykład brak zysku ze wzrostu, plus zostajesz z premium. W
@anonimowy_programista: Jeśli planujesz wchodzić w taki bardziej aktywny trading to zgadza się - opcje są spoko.

Co do kolegów @JC97 i @przemek- to radziłbym się nie wypowiadać w tematach, o których nie ma się podstawowej wiedzy, bo wychodzi się na ignorantów ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@zenitram: Kolego, mówisz o sprzedawaniu opcji, a nie kupowaniu. Ten kij ma dwa końce. Kupowanie opcji (co założyłem, bo kolega raczej
@JC97: Akurat w tym przypadku mówiłem o sprzedaży calli, natomiast kupno opcji również może mięc ograniczone ryzyko, więc nie wiem po co od razu nawiązujesz do hazardu. Kupno akcji nie jest hazardem? A jak zawiśniesz na haku na 3 lata to co wtedy? Z opcjami jest dokładnie to samo możesz kupić LEAPSa na 3 lata i kupując go dokładnie wiesz jaka jest maksymalna twoja strata.

Co powiesz o kupnie akcji na
Masz multum akcji (masz ich 100?),


@zenitram: 134 to be exact.

ponieważ potencjalna strata jest znana od początku i ograniczona jest maksymalnie do wysokości premium natomiast potencjalny zysk nie ma limitu.


@zenitram: otóż to :)

Kolego, mówisz o sprzedawaniu opcji, a nie kupowaniu. Ten kij ma dwa końce. Kupowanie opcji (co założyłem, bo kolega raczej chce powiększać swoje udziały w Tesli) jest hazardem i łatwo stracić jak kurs pójdzie na
Akurat w tym przypadku mówiłem o sprzedaży calli, natomiast kupno opcji również może mięc ograniczone ryzyko, więc nie wiem po co od razu nawiązujesz do hazardu. Kupno akcji nie jest hazardem? A jak zawiśniesz na haku na 3 lata to co wtedy? Z opcjami jest dokładnie to samo możesz kupić LEAPSa na 3 lata i kupując go dokładnie wiesz jaka jest maksymalna twoja strata.


@zenitram: Stawiając 2k na czarne w ruletce