Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Wylosowany zestaw:

1. Zapuść się na spacer w nieznane Ci lub rzadko uczęszczane części miasta, szukaj oznak jesieni, zrób zdjęcia ciekawych budynków lub murali.
2. Zbierz liście i zasusz je w książce. Dowiedz się, jakie liście zebrałeś i opisz je.
3. Jesienią w kuchni króluje dynia. Przygotuj z niej jakieś danie, mogą to być np. placki, zupa, ciasto.

Jako, że i pogoda, i czas trochę nie pozwolił na spacerowanie w tym czasie, suszenie lisci mi nie podeszło jakoś za bardzo, a od jakiegoś czasu z Różową szukamy nowych przepisów, żeby pozbyć się nudy w kuchni wybór padł na danie z dynią. No ale wziac dynie, zrobić z niej danie i to wszystko, to jakoś tak hm... no za mało dla mnie :) Tak więc mając jedna dynie i będąc osoba, która szalenie nienawidzi marnować jedzenia, postanowiłem zrobić z niej coś więcej.

Starter:
Carpaccio z buraka i dyni

Danie główne:
Risotto z dynią i kurczakiem

Coś na słodko:
Spice pumpkin latte/tea.

A! Bym zapomniał! Wszystkie potrawy sa weganskie! Tak, żeby nie było zbyt łatwo ;) (kurczak w risotto jest weganski).

Przygotowanie:
Carpacio- 1/6 Dyni obrałem i pokroiłem na cienkie plasterki. Wrzuciłem do miski, zalałem marynatą (sok pomarańczowy, oliwa z oliwek, ocet winny, odrobina syropu klonowego) wstawiłem do lodówki na kilka godzin. Buraka obrałem, zawinąłem w folie aluminiowa i wstawiłem do piekarnika na około godzinę.
Po kilku godzinach, jak dynią się zamarynowana, a burak upiekł i ostygł, pokroiłem buraka na cienkie plastry i położyłem na talerzu. Na górę dynią, plus coś zielonego, żeby ładnie wyglądało :)

Risotto
3/6 dyni pokroilem na paski i wstawiłem do piekarnika na około godzinę.
Przemsazylem cebulę, dodałem ryż, dynie, czosnek, kurczaka, groszek, zalałem bulionem, doprawiłem solą, pieprzem, syropem klonowym i cynamonem, dorzuciłem kilka gałąź rozmarynu i ugotowałem :)
Do podania posypałem weganskim parmezanem, dodaję fajny smak.

Spice pumpkin syrop:
2/6 dyni zblendowalem z odrobina wody
Do garnka wsypalem szklankę cukru, 1,5 szklanki wody, mała garść gozdzikow, trochę imbiru i kilka sztuk cynamonu. A no i dynie :) całość chwile gotowałem mieszając co jakiś czas i przecedzilem do słoika.
Syrop można używać do kawy, herbaty, mleka, koktajli.

Gdyby ktoś był zainteresowany, podrzucam tez link do krótkiej relacji z zadania (40 sekund :) )

Relacja z wykonania zadania

#mirkowyzwanie

I dla zasiegu, oraz zwiększenia szans na wygranie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gotujzwykopem #weganizm #wegetarianizm
Pobierz Cartman91 - Wylosowany zestaw:

1. Zapuść się na spacer w nieznane Ci lub rzadko uczę...
źródło: comment_1635924732zYO9Zo2MDJ1KsMpa7unHrF.jpg
  • 1