Wpis z mikrobloga

Robiłem makumbe z suszu #cbd, masło tak samo. Jeżeli ktoś miał wcześniej taki zamiar - odradzam, szkoda Waszych pieniędzy na materiał, czasu i nadziei.

Widziałem, że niektórzy planowali nawet zrobić ciastka. Nie wiem jak by to smakowało, ale produkt końcowy po obróbce cieplnej jest po prostu ohydny. Wczoraj pijąc kawałki masła rozpuszczone w ciepłej wodzie, którą potem wlałem do szklanki z intensywnym sokiem - zwróciłem trochę do zlewu.

Dla tych, którzy chcą pisać "jak mogłeś liczyć na haj po CBD".
Otóż robiłem to na podstawie rekomemdacji Mopsa z #weedweek i sposób mówienia sugerował, że to ma też THC. I powinno faktycznie mieć, według kalkulatora. 70g około 54mg #thc zakładając, że zawartość w suszu to ~0,08%.
Ja przyjąłem około 20mg i już śruba powinna być.
Może po prostu za mały procent, żeby coś rozpuściło się w tłuszczu.

W każdym razie jeżeli palicie dość regularnie to takie masło, ani ciastka z niego nie zadziałają. Inaczej może być w przypadku osób o zerowej tolerancji, ale tego ja nie powiem.

Bylizainteresowani, więc wrzucam.

#wykopjointclub
  • 12
@Dyspenseria: mógłbym prosić o jakiś konkretny poradnik? Wiem, że thc rozpuszcza się w alkoholu. Tylko jak to wtedy wygląda? Jaką ma postać? Bo skoro alkohol odparuje, to co będzie nośnikiem?
@Mokin12: nie znam poradnika żadnego, ewentualnie może kiedyś taki napisze. Nic nie musi być nośnikiem, alko służy do ekstrakcji. Jakby nie zanieczyszczenia to miałbyś czyste thc + cbd, które miałby postać białego proszku. Najprawdopobniej będzie wosk i inne oleje rolsline, wiec raczej spodziewam się ciemnozielonej mazi.
@Mokin12: ja zrobiłem masło pierwszy raz w miniony weekend i powiedzmy, że spokojnie porcja która wyszła poskładałaby z 4/5os ;) proporcje to ok 35/40g suszu oraz 180g masła. Faktycznie smak pozostawia wiele do życzenia, ale jeśli chodzi o działanie, bardzo polecam.
@meq1337: to jaką Ty masz tolerancje? z CBD 40g taka siekiera?
Nie wiem ja w ogóle odnoszę wrażenie, że mi się w tluszczach nie przyjmuje bo nawet cały Pure XL nic mi nie zrobił
@Mokin12: no jakaś tam mam, albo miałem, bo obecnie dosyć sporadycznie ti ejcz si. No i pierwszy raz też próbowałem drogą trawienną, ale myślę, że każdego by siekło. Kumpel ledwo przeżył taka fazka () , ale on totalny nowicjusz.
@Mokin12: susz 150 zł 500 g nie pamiętam nazwy, wpisz cbd 500g 150 zł w takim wiaderku , potem piekarnik 110 stopni 30 min i potem pol h w mleku na małym ogniu,