Wpis z mikrobloga

czy warto doplacac okolo 150 zl do be quiet straight power 11?


@zielinsky23: krótko: tak

Mam SPC Enduro FM1 czyli top zanim pojawiły się pierwsze Supremo FM2. Wymieniłem na używanego Straight Powera 11 i jest duża różnica. W głośności, w jakości wykonania, w kablach

Jeżeli możesz, dopłać do BQ, albo jakiegoś Seasonica
@zielinsky23: w SPC masz polsko-chińską sigmę która jest tanim dobrym wentylatorem, w BQ masz silent wingsa 3 który jest topowym, drogim (sam osobno kosztuje ~100zł) i bardzo cichym śmigłem

Podobnie z elektroniką. W SPC nie jest zła, jest ok jak na budżetowy segment a FM2 to szczyt oferty. BQ natomiast to marka dwa poziomy wyżej, gdzie droższy od supremo straight nie jest nawet topem oferty jak chodzi o PSU
@zielinsky23: Dobry wybór - zasilacz to musi być porządna podstawa. Weźmiesz polsko chiński szrot to przy byle spięciu będziesz przeklinał ten zakup lub trzymał kciuki żeby nie sfajczyło sprzętu. Lepiej dopłacić do czegoś markowego. Sam siedzę na be quiet i nie żałuję wydanej kasy, mam przynajmniej spokój i dobry sprzęt na lata
@zielinsky23: mam obecnie 3 różne BeQuiety, mam też FM2 w starej koparce i te pierwsze zdecydowanie lepsze pod względem jakości wykonania, kultury pracy i sprawności, dlatego też polecam jak koledzy wyżej napisali BeQuiet.
Dodam że BeQuiet też się psują i miałem kilka takich przypadków ale udało się naprawić.