Wpis z mikrobloga

#wszystkichswietych #1listopada
Na każdym cmentarzu w Polsce powinny być jakieś regały z zniczami, których ludzi nie chcą, by ktoś inny zabrał, kupił wkład i korzystał.
W środę na cmentarzu był jeden kontener do polowy pełny, dziś stały dwa, które po 13 były już pełne, i spokojne mogli stać trzeci, bo śmieci walały się obok. Kupiłem jeden znicz, który mi się mega podobał, reszta wkłady. Jak szedłem wywalić, wkłady, widziałem znicz w kształcie krzyża, naprawdę piękny, nie zniszczony i ktoś tak go po postu wywalił. Jestem pewny, ze pewnie nie jedna osoba by skorzystała.

Dlaczego to pisze, bo ojciec nie żyje już 5 lat a za sprawa mamy, cały czas się pali znicz, znicze bo czuje taka potrzebę. Już same wkłady na miesiąc nie są tanie, a ten krzyż (znicz) kosztował pewnie z 40 zł+, ale raz na rok można dać.

Dziś się dzwonie czułem, dżinsy, bluza, zwykle buty, a prawie każdy #!$%@? w garniak, 20 stopni, jakieś płaszcze, młode laski #!$%@? jak na studniówkę, a w tygodniu, weekend same starsze osoby, już nie pamiętam kiedy widziałem kogoś młodego na cmentarzu.
Dla takich starszych osób, które są skromnie ubrane ale są często, dla ludzi nie zamożnych właśnie powinny stać takie regaly.
  • 2