Wpis z mikrobloga

Nadszedł sądny dzień, żywot skończył Timex Expedition kupiony za 169 zł. Dzielnie służył mi 9 lat w różnych ciężkich warunkach. Był ze mną w Ameryce i Azji, kąpał się w słonych i słodkich wodach mórz, oceanów, jezior i rzek. Miałem go w ciężkiej służbie przygotowawczej gdzie codziennie był zasypywany tonami ziemi, piachu i kurzu.Przetrwał niezliczoną liczbę upadków i uderzeń. Raz przy nauce nurkowania zapomniałem go zdjąć i na głębokości 14m tylko lekko zaparował. Ostatnie kilka miesięcy nie działał datownik. W ten symboliczny dzień 1 listopada wyzionął ducha, plastikowe trybiki w środku się połamały, a koronka rozsypała. Soczywaj w pokoju dzielny druhu.

P.S. Tak wiem, najlepsze są Orienty i Seiko bo gubią tylko 1ms/368 lat i mogą wytrzymać eksploatację księżyców Jowisza, a cała reszta to Chińczyki ¯\_(ツ)_/¯

#zegarki
Pobierz ipiter0 - Nadszedł sądny dzień, żywot skończył Timex Expedition kupiony za 169 zł. Dz...
źródło: comment_1635765162KRXd13TLWUsoAhosIdzJIF.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ipiter0: F. Mam podobnego, ale też już niedomaga. Zdechło indiglo i datownik już nie działa. Też kupiony za psi #!$%@? i odpoczywa na emeryturze.
@Miszcz_Joda: Jako posiadacz Orienta może zdradzisz mi wysoką cenę np. tego modelu?

https://jubimax.pl/zegarek-orient-star-re-hh0001s00b-semi-skeleton.html

Wygląda dość skromnie w porównaniu do innych modeli w podobnym budżecie. Zastanawiam się nad takim sikorem trochę w ramach małej inwestycji długoterminowej. Zegarki trzymają cenę czy za rok będzie do kupienia za 1200zł?

Albo inaczej: czy warto się pakować w Orienty przy budżecie 3-4k czy można kupić solidniejsze marki?

Pomińmy walory czysto estetyczne takie jak pasek czy kolor
@ipiter0: to jest seria Orient Star - czyli taka seria ekskluziw Orientow. Skeleton byl pierwsza z serii Orient Star. Ogolnie w orient star masz jeszcze wiekszy nacisk na precyzje, jakosc itp. itd. dlatego cena jest duzo wyzsza. Ja swojego Bambino kupilem chyba z 6-7 lat temu i w tym momencie jest drozszy niz w momencie gdy go kupowalem, ale tak szczerze, jakie to ma znaczenie ile jest wart... Wazne, zeby Tobie