Wpis z mikrobloga

Mireczki, startuje ze sklepem internetowym już niedługo i teraz uczę się ustawiania facebookads. Jeszcze z kampanią nie ruszyłem ale wstępnie wydaje mi się, że moje ustawienia są do kitu przy celu na konwersje i budżecie dziennym na poziomie 40 zł wychodzi mi szacowana grupa odbiorców 579 400 - 670 000, zasieg 900-2500 i konwersja <10. Co myślicie o tych liczbach? Gdzieś czytałem, że idealna grupa odbiorców powinna być zawężona do max 300 000. Tylko ja już nie mam na to sposobu, reklame robie na Warszawe a branża to dieta/zdrowe odżywianie i nie mam sposobu jak to zmniejszyc xd

#ecommerce #sklepyinternetowe #facebook #reklama #marketing #marketinginternetowy #seo
  • 13
  • Odpowiedz
@odysjestem: mam ustalone na same kobiety, wiek 20-45 i taka mam też grupe docelową. Jak proponowałbyś zrobić? Zmniejszyć wiek? Ale taka wiekowo sie charakateryzuje moja grupa docelowa
  • Odpowiedz
@yolo92: W sensie, że najpierw nastawić się na budowanie rozpoznawalności marki a później w przypadku zainteresowania remarketing na te osoby?
  • Odpowiedz
@aloc: Te dane są szacunkowe i często bardzo błędne. Podobnie z konwersjami. Jeszcze chyba nigdy nie przedstawili ich u mnie rzetelnie ;)

Jeśli masz sklep to podstawa to prawidłowa implementacja piksela, warto też pomyśleć o module ecommerce, co da Ci np. możliwość reklamowania pod ROAS w Google Ads.

Generalnie obszerny temat. Jak coś to pytaj na priv. Postaram się pomóc.
  • Odpowiedz
@aloc: Miras i jak Ci poszło po tych dwóch miesiacach? Pytam bo też jestem teraz w tym punkcie,że zastanawiam się nad otwarciem własnego sklepu.
  • Odpowiedz