Wpis z mikrobloga

chińszczyzna sie nie sprzedaje, chociaż baba po $139 na long term to interes życia w mojej opinii
to samo mówiono swego czasu o regeneronie, ale gówno, taka wycena, a nie idzie a obecnie x3 w stosunku do 2019
  • Odpowiedz
@Just_Jump: w którymś z raportów o stanie świata (https://raportostanieswiata.pl) ekstra wytłumaczone było na czym polega "wolność" prowadzenia biznesu w Chinach. Praktycznie nie jesteś właścicielem przedsiębiorstwa, które tworzysz.

To co się "stao" to ingerencja chińskiego rządu w biznesy typu Tencent czy zaoranie rynku prywatnej edukacji w Chinach. Przełożenie obaw na Alibabę. Do tego groźba spadku przychodów przez np. cła (przykład małego rynku polskiego, który uszczelnił clenie produktów z Chin). I
  • Odpowiedz
Zwyczajna korekta z uwagi na zawirowania na tynku - bank Chin nie może pozwolić sobie na tak duże posrednie pompowanie kursu akcji poprzez QE na obligacjach jak w USA. Fundamentanie niewiele się zmieniło.

Jak nie wjedzie ogólnoświatowa zwała to długoterminowo jest to promocja.
  • Odpowiedz
@dzieju41 @YnwestorPolski: Alibaba to nie tylko aliexpress, firma rozwija też usługi cloud. Głównie przez pryzmat tego patrzę pozytywnie na dalsze wyceny vide msft/amzn. Dalsza komputeryzacja, 5g i rozwój sztucznej inteligencji powinny tylko pomóc bo zapotrzebowanie na takie usługi będzie mocno rosło.
  • Odpowiedz
To samo pisałeś jak byla po 200$


@maniek74: i te osoby w długim terminie też wyjdą na swoje, a jak ktoś się spieszy to polecam mem stocki i krypto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@monyprintergobrrrr: sam już nie wiem jak do tego podchodzić. Slyszy się od kilku lat, że kryzys tuż tuż. Fakt, teraz jest więcej argumentów ZA. Aczkolwiek moim zdaniem wszystko zależy od tego czy wielka brać żydowska puści ten kryzys czy nie. Wrozenie z fusów.
  • Odpowiedz
@Mazowia: Zategowywać będą rynek obligacji, i jak mają poświęcić przez to rynek akcji to nie będą zastanawiać się nawet sekundy. Zwała na akcjach to niezadowoleni spekulanci, zwała na obligacjach to #!$%@? w gospodarce i polityce.

@Just_Jump Ja jestem poza rynkiem z niewielkimi wyjątkami.
  • Odpowiedz