Wpis z mikrobloga

Moi drodzy,
Jeśli już dzisiaj jedziecie na cmentarz, to apeluję o rozsądek.
Nie kupujcie zbyt wiele, żeby później nie było niepotrzebnych śmieci.
Jeśli macie możliwość, to zamiast kolejnego znicza, kupcie sam wkład. Zamiast sztucznych kwiatów, może warto kupić żywe. One zwiędną i będzie git.
Miejmy trochę litości dla tej planety
Paula_pi - Moi drodzy, 
Jeśli już dzisiaj jedziecie na cmentarz, to apeluję o rozsąd...

źródło: comment_16357499859D6muMNfbA1yFKP4j1vnX9.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@Paula_pi: Non stop to powtarzam, po cholerę tyle tego kupują i zaraz wywalą. Sztuczne wiązanki które wypłowieją i będą do wywalenia. Nowe znicze (takie duże na wkłady pewnie po kilkanaście złotych) ludzie potrafią #!$%@?ć następnego dnia po wszystkich świętych do kosza.

BTW W tym roku na końcu cmentarza zrobili alejkę na kilkanaście miejsc (piwniczki betonowe) w cholerę śmieci i praktycznie sama stłuczka szklana. Okazało się, że za poprzedniego proboszcza nie
  • Odpowiedz
@Paula_pi u mnie w sumie sami kapłani nawołują żeby nie kupować tylko w sumie się pomodlić za zmarłymi i miło ich wspominać. Co do samych zniczy itp nawołują do zabierania z powrotem do domu śmieci(np po wymianie wkładu). Takie podejście w sumie mi się podoba :D
  • Odpowiedz
@frow: Oczywiście, że się spodziewałam, jesteśmy na wykopie. Choć też nie myślałam że wątek stanie się aż tak popularny.
Zapostowałam wcześnie rano
@krolwsi: Bardzo popieram takie rozsądne podejście do tematu. Myślę, że nie o to chodzi w tym święcie żeby położyć jak najwięcej na tym grobie, tylko jednak skupić się na warstwie duchowej.
  • Odpowiedz
Państwa rozwinięte pokroju chociażby państw UE mogą sobie zakładać filtry, pracować nad odnawialnymi źródłami energii i ograniczać ruch samochodów, ale co z tego, skoro przykładowo Indie z Bangladeszem robią takie zanieczyszczenia, że europejske normy na skalę wszystkich państw członkowskich wysiadają (i to nawet mając na myśli nie CO2, a bardziej szkodliwe i toksyczne odpady).


@xfin: Indie z Bangladeszem produkują syf na eksport do UE. UE by nie kupowała zniczy z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Paula_pi: tak z ciekawości - z Europy tylko 0,6% śmieci trafia do oceanów a Unia odpowiada za poniżej 10% skażenia CO2. Czy nie uważasz, że powinnaś walczyć o ekologię w regionach, gdzie jej nie ma zamiast dokręcać śrubę w miejscu, z którego już niewiele więcej da się wydusić? Wiadomo, że 80% zmian wymaga 20% nakładów. W Europie te 80% już dawno zmieniliśmy i teraz marnujemy siły by uzyskać śmieszne ułamki
  • Odpowiedz
Bo nie musi naprawdę jesteś taki tępy?


@Drakii: A więc żaden komiks o spidermanie nei jest oparty na faktach - nie ma ludzi-pająków - oraz żadna religia nie jest prawdziwa.

Wszystkie to bajki.
  • Odpowiedz