Wpis z mikrobloga

Moi drodzy,
Jeśli już dzisiaj jedziecie na cmentarz, to apeluję o rozsądek.
Nie kupujcie zbyt wiele, żeby później nie było niepotrzebnych śmieci.
Jeśli macie możliwość, to zamiast kolejnego znicza, kupcie sam wkład. Zamiast sztucznych kwiatów, może warto kupić żywe. One zwiędną i będzie git.
Miejmy trochę litości dla tej planety
Paula_pi - Moi drodzy, 
Jeśli już dzisiaj jedziecie na cmentarz, to apeluję o rozsąd...

źródło: comment_16357499859D6muMNfbA1yFKP4j1vnX9.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
Zamiast sztucznych kwiatów, może warto kupić żywe. One zwiędną i będzie git.


@Paula_pi: Mnie ciekawi bilans energetyczny obu kwiatów - czyli ile energii idzie na wyprodukowanie, dostarczenie i zutylizowanie. Taki bilans byłby git i by mnie przekonał.
  • Odpowiedz
Nie kupujcie zbyt wiele, żeby później nie było niepotrzebnych śmieci.

Jeśli macie możliwość, to zamiast kolejnego znicza, kupcie sam wkład. Zamiast sztucznych kwiatów, może warto kupić żywe. One zwiędną i będzie git.

Miejmy trochę litości dla tej planety


@Paula_pi: Ładny gest, ale patrzmy na to trzeźwo - mimo że rozsądny, to ten gest ma bardzo małe znaczenie dla tej
  • Odpowiedz
@Paula_pi: w domu 5 koszy. Paliwo, auta i ogrzewanie za miliony monet, a na cmentarzach syf. Nie rozumiem dlaczego slomki plastikowe be, ale plastikowe oslonki do wkladow sa ok. Przeciez to powinno byc z papieru (cos a la sniadaniowy). Nie mowiac o samych zniczach. Zakazalbym plastikowych na start a potem powinno sie isc w strone jakichs wielokrotnego użytku.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Paula_pi: Tak, bo to, że 50000 wykopków nie postawi na grobie już kupionego znicza lub kwiatka ma jakiekolwiek znaczenie dla planety, na której śmiecą głównie korporacje... xD Kup sobie nowego ciucha i popij sojowego latte.
  • Odpowiedz
@xfin: Oczywiście masz rację, ale trzeba pamiętać, że Indie, Bangladesz i inne biedniejsze kraje zanieczyszczają środowisko bo produkują masę syfu dla nas. I zachodnie korporacje gdyby chciały mogłyby to zmienić. Będą chciały dopiero wtedy gdy klienci będą się tego domagać. Zobacz na branżę mody, dopiero gdy ekologia zaczęła się robić modna, oni postawili coś zmienić. Jeszcze długa droga przed nami.
@wyjalowiony: Oczywiście że nie popieram plastikowych osłonek, ale
  • Odpowiedz
A plastikowe się recyklinguje? Szklane się potłucze i mogą wrócić do obiegu. Ich wytworzenie nie zużywa ropy tylko kwarc, którego jest pełno.
  • Odpowiedz
@Paula_pi: Tak tak znam to, ja mam PRAWO wyjechać na wakacje raz do roku a milionerzy sobie #!$%@?ą prywatnymi jetami co 3 godziny po bułki do innego stanu/miasta. Specjalnie kupię więcej żeby wspomóc lokalnego przedsiębiorce, + firma która zajmuje się utylizacją śmieci też coś z tego będzie miała.
  • Odpowiedz
@Paula_pi: Nierozumiem tego szału zakupowego na groby - coraz większe znicze oraz kwiaty i coraz ich więcej. Przecież tu nie chodzi o to by uczcić zmarłych tylko, aby się pokazać znajomym - bo mnie stać... Zmarłym jest wszystko jedno.
  • Odpowiedz