Wpis z mikrobloga

@mikii77: żadna dokumentacja samolotu nie przewidywała sprawdzenia stanu bezpiecznika C829 przy problemach z podwoziem (a dokładniej z awaryjną próbą jego rozłożenia bo podstawowa nie działała z powodu innego problemy z hydrauliką)

Dodatkowo sam Boeing wprowadził (już po wyprodukowaniu LOTowskiego 767) “ochraniacz” panelu bezpieczników - ale nie było AD ktory wymuszałby zamontowanie tego dla już wyprodukowanych.

Generalnie jak to zwykle bywa - „swiss cheese”: każda z rzeczy z osobna by nie spowodowała
@MMMMMMMMMMM sam latam to wiem alkoholik jak większość pilotów położył teczkę za siedzenie gdzie są bezpieczniki dużo ich tam jest tak jak dużo przycisków w samolocie mamy xD no i dał dupy a tu wielki bohater. Samolot każdy potrafi tak położyć bo to ćwiczymy na symulatorze. Jak ktoś lata wiele lat to potrafi wylądować gładko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 128
@MMMMMMMMMMM sam latam to wiem alkoholik jak większość pilotów położył teczkę za siedzenie gdzie są bezpieczniki dużo ich tam jest tak jak dużo przycisków w samolocie mamy xD no i dał dupy a tu wielki bohater. Samolot każdy potrafi tak położyć bo to ćwiczymy na symulatorze. Jak ktoś lata wiele lat to potrafi wylądować gładko


@Marvel7: polackie #!$%@? jak zwykle. XD

W tym czasie nikt z obsługi naziemnej konsultującej się z
@zar222: torbą czy dupą to nie ma wielkiego znaczenia. Sam Boeing w pewnym sensie przyznawał że jest problem, jeśli sami wprowadzili zmianę (ochraniacz zabezpieczający przed przypadkowym wyłączeniem bezpiecznika)

Dodam że pilotom generalnie nie wolno ruszać bezpieczników gdy nie wiedzą czemu wyskoczył - o ile nie jest to explicite w dokumentacji opisane inaczej.

Oczywiście kapitan ma prawo zrobić wszystko w samolocie co zechce - ale może później czekać go herbatka w dziale
@czypiendziesiat: Fascynujace, jeden wpis i tylu doswiadczonych pilotow i ekspertow awiacji ktorzy by nigdy nie dopuscili do takiej sytuacji. Juz nawet mi sie ryja nie chce strzepic… wykop jak zawsze na wysokosci zadania, kazdy jest lepszy od bohatera wpisu i kazdy doslownie kazdy by to zrobil lepiej.
Pobierz
źródło: comment_1635761307csZBapYD2bBmrPK1vA0inf.jpg