Wpis z mikrobloga

Mam już dość tego internetu. Na serio. A dlaczego? Bo to nie jest już ten internet sprzed kilku/kilkunastu lat. Kiedyś wydawał się większy, ciekawszy, nieograniczony, a co najważniejsze WOLNY(nie chodzi tu o prędkość).
Były torrenty, można było sobie pobierać piosenki, filmy, obrazki, wszystko to za darmo. Interesowała się jakimś tematem to na 99% znajdowałem forum tematyczne, z uporządkowanymi działami, tematami, normalnie to była skarbnica wiedzy. Nie było tych p----------h algorytmów, korporacje nie śledzili twoich ruchów w internecie, nie miałeś ciągle pokazywanych tych samych p----------h proponowanych filmów na YT. Mogłeś sobie wstawiać zdjęcia na naszej klasie gdzie jeszcze ten portal pełnić funkcję społeczna, a nie był p---------m marketingiem jak teraz Facebook. Z łatwością można było wyszukać ciekawych stron, na których spędzało się miło czas.
K---a, jak ja tęsknię za starymi czasami. Kiedyś to internet dawał ludziom wolność, teraz jest obiektem marketingu i propagandy. Celowo scentralizowany, by móc wpływać na jak najwięcej ludzi. Bo gdyby internet był rozłożony to nie byłoby takie proste. Kiedyś przez internet poznawałem masę ludzi, każdy był otwarty, chętny do rozmowy, dyskusji, zapoznania. Mniej było jadu, hejty, nienawiści.
Eh wróciłbym do tamtych czasów, były takie ciekawe. Teraz b--------ą nas ciągle tym samym gównem, by móc wpływać na nasze opinie, myśli, poglądy. Internet już nie istnieje niestety, to stało się tym samym narzędziem propagandy co telewizja, prasa.
Dobranoc Mirki i Mirabelki. Wyzalilem się trochę na tym portalu że śmiesznymi obrazkami. Pewnie zaraz skasuje ten post, żeby nie było śladu. Coraz częściej myślę o przerwie od tego całego p----------o fikcyjnego świata internetu.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iAmTS: daj jakąś dobrą stronę z news fedem gospodarczo naukowym? Gdzie takie coś znajdę? Może jakiś agregat treści. Znasz coś takiego?
  • Odpowiedz