Wpis z mikrobloga

#starlink #spacex
Prawdopodobnie od dziś został zniesiony limit geolokalizacyjny. Udało mi się uzyskać połączanie 30km poza miejscem rejestracji usługi. Jeszcze tydzień temu nie dał się połączyć. :) (Okolice Gdańska)
  • 23
  • Odpowiedz
Alternatywa to jest dla internetu satelitarnego na statku.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: w wielu krajach 90 euro to normalna cena za internet. Jak ktos w zachodniej eu placi 50-70 za wolne adsl kilka mbit to chetnie doplaci do 100-300 mbit starlinka.
W Polsce fakt, malo zastosowan.
  • Odpowiedz
w wielu krajach 90 euro to normalna cena za internet


@GokuMK: W wielu krajach batożenie gejów na publicznym placu jest normalne. Ale chyba mówimy o Starlinku w Polsce? W Polsce wydawanie 10% średniej pensj na internet to nie jest normalne.

I owszem rozumiem chęć wydawania pieniędzy na zabawkę ale w kraju który ma tak dobry dostęp do internetu jak Polska a przy tym taniego to wydawanie pieniędzy na starlinka poza
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Ja to tego nie rozumiem. Ludzi wydają swoje ciężko zarobione pieniądze na co chcą. Co ci do tego? Żal ci dupe ściska że ich stać? Dla ciebie to może być konkretna kwota a dla innych to drobne. Aktualnie więcej płacę za prąd.
  • Odpowiedz
nic mi do tego ale jak ktoś pisze bzdury że go jest jakaś alternatywa to mu te bzdury wytykam


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: W Warszawie na ulicy w budynku okablowanym światłowodem Orange zaproponował mi tylko modem 4G przy przenoszeniu usług. Nie potrafili w przewidywalnym czasie podać terminu przeniesienia usługi. Jak już wziąłem to nigdy nie zobaczyłem więcej niż 15-18Mbit które się ciągle rwało i były skoki przepustowości. Starlinka kupujesz i działa. Dla wielu
  • Odpowiedz
W Warszawie na ulicy w budynku okablowanym światłowodem Orange zaproponował mi tylko modem 4G przy przenoszeniu usług. Nie potrafili w przewidywalnym czasie podać terminu przeniesienia usługi. Jak już wziąłem to nigdy nie zobaczyłem więcej niż 15-18Mbit które się ciągle rwało i były skoki przepustowości. Starlinka kupujesz i działa. Dla wielu z branży IT parametry i stabilność łącza są dużo bardziej istotne niż 400 pln. A poza miastami jesteś skazany na 3G w
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: To nikt czy niewiele wyjatkow? Sa rozne osoby na odludziach, firmy, jakies schroniska, nie kojarze zeby Musk mowil specjalnie o Polsce, raczej ogolnie, ze klienci Starlink to gora kilka procent populacji. Sam pomimo mieszkania nie dalej niz 20-30km od miasta wojewodzkiego, ten sam powiat od 10 lat nie mialem nawet mozliwosci instalacji Neostrady, nie mowie o wiosce tylko miescie, siedzibie gminy.
Dobry dostep do internetu w Europie to ma
  • Odpowiedz
nic mi do tego ale jak ktoś pisze bzdury że go jest jakaś alternatywa to mu te bzdury wytykam


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: a przyszło Ci do głowy ze ktoś moze zarabiać bo ma dobre łacze? Albo inaczej z łaczem 5/5 bym nie był w stanie zarabiać?
Pytanie typu "jak można wydać milion na traktor". Normalnie. Liczysz czy to się spina. Jak się spina to płacisz.
  • Odpowiedz