Wpis z mikrobloga

@kidi1: że ten znak "droga z pierwszeństwem" ustawiony za przejazdem rowerowym, miałby oznaczać, że mam pierwszeństwo na tym przejeździe? Od kiedy znaki obowiązują wstecz?

Nie lubię takiego oznakowania. W Gdańsku to samo. Postawili STOPy na DDRce, ale kierowca ma się domyślać, że na tym przejeździe ma akurat, bo dla niego żadnego znaku nie ma. Co tam się cuduje, to głowa mała xD
  • Odpowiedz
@kidi1: E tam, tu przynajmniej są znaki. Najgorzej jak jadę osiedlową ulicą, mam na skrzyżowaniu "ustąp", a idioci na drodze z pierwszeństwem się zatrzymują przed skrzyżowaniem i machają na mnie ręką.

A dlaczego to jest problem? Bo to, że ten kierowca macha żebym przejechał, nie znaczy, że jadący z naprzeciwka zrobi to samo. Jest to stwarzanie niebezpieczeństwa, a nie uprzejmość.
  • Odpowiedz
@kidi1:
Podobnie jak większość źle to rozumiesz i zapewne nie czytałeś opisu pod filmem.
Przeszkadza mi coś zupełnie innego gdyż filmów w tym temacie już nagrałem kilka.
A przeszkadza mi to że rowerzysta mimo najszczerszych chęci nie jest w stanie wykonać gestu uprzejmości wobec kierowców w takich miejscach nawet gdy obligują go do tego znaki. Gdyż kierowcy traktują go jak karetkę na sygnale lub mylnie uważają że należy go traktować tak
  • Odpowiedz