Wpis z mikrobloga

Pamietam jak za dziecia komputer PC w rodzinie to bylo prawdziwe wydarzenie. Jeden na wszystkich, na honorowym miejscu, kupiony "do nauki". Pamietam parametry. Pentium 75, 8mb RAM, 850MB dysku, karta graficzna s3 trio, bez karty muzycznej, monitor chba OptiView, stacja dyskietek NEC.

Uplyw czasu i dzisiejszy moj dom:

#komputery #laptopy #nostalgia #it
Pobierz maniac777 - Pamietam jak za dziecia komputer PC w rodzinie to bylo prawdziwe wydarzen...
źródło: comment_1635663773sVDQXUCdDGJpqVMUv5oAMy.jpg
  • 16
@maniac777 mam go do dzisiaj, gdzieś tam leży głęboko w szafie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Monitor też chyba miałem OptiView 15".
Już w momencie kupna był przestarzały, pamiętam że miał problem z grafiką 3D. To były czasy, że co rok komputery były 2x wydajniejsze, a gry 2x bardziej wymagające.
Ale nauczyłem się na nim Turbo Pascala (σ ͜ʖσ)
Ale nauczyłem się na nim Turbo Pascala (σ ͜ʖσ)


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: tez klepałem :) Jedno goto na drugim. Przyzwyczajenie z atari basic :)

@polutt: to to juz pozniej. Czasy drugiego komputera, a wlasciwie wymiana komponentow tego pierwszego. Pamietam ze mialem pozniej pentium II 333Mhz. Karte muzyczna soundblaster 64 przelozona ze starego chyba. No i ja zaczynalem na windows 95 ktory wtedy byl swierzo
@dioxxx: Ale co mam wystawiać? Wszystko to używane przez domowników komputery. No może poza najstarszą toshibą ktora jest na dnie tego stosu nie bez przyczyny ale i też wartości sensownej nie przedstawia. Ostatni raz używana była ze 2 tygodnie temu może.
@maniac777: U mnie tak wyglądał stos nieużywanych i o dziwo posprzedawalem prawie wszystkie. Teraz w domu jest jeden laptop i jeden tablet, więcej naprawdę nie jest potrzebne.
@dioxxx: No a ja mam różowego i trójkę dzieci. Jak byś chciał się podzielić jednym urządzeniem na którym pracujesz, z dziećmi na zdalnych i różowym który też czasem chce sobie coś pooglądać w sieci? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W domu z używanych rzeczy mam powiedzmy 4,5 komputera (to pół ze względu na Toshibę), cztery smartfony i tablet.