Wpis z mikrobloga

zaczales jezdzic dopiero czy co?


@Stormweaver: Oho widzę Pan prawdziwy trucker, król szos, już inni z automatu gorsi, bo mają mniejsze doświadczenie. Jeszcze żebyś rzeczywiście coś więcej wiedział, a tylko się wygłupiłeś i mylisz limiter z systemem oszczędzania paliwa

Oczywiście można dodać gazu na górce lub prościej nacisnąć taki przycisk "res" na przycisku od tempomatu (tak żeby ci łatwiej było na przyszłość) i przywraca ci zadaną prędkość, ale po co skoro
@Stormweaver: Pojeździj trochę nowymi ciężarówkami to pogadamy, a nie złomami starszymi niż 5 lat.

piszesz ze samochód puszcza ci sie z górki to od tego masz limiter typie


No właśnie Scania nie ma limitera, chyba że mylisz pojęcia. Bo jest limiter na tempomacie, że sobie ustawiasz powiedzmy, że nie przekroczy 50 w mieście i jedziesz na pedale, ale jak będzie z górki to przekroczy 50, nie użyje retardera.

Masz limiter jako
@zazuzizizazuzaj to moze ty pojezdzij skanią? Bo ma dokładnie to o czym piszesz XD nie musi byc w sumie nowa bo starsze tez to mają, z jazdą nowymi to nie trafiles bo jezdze jako skoczek i jezdzilem prawie wszystkim procz nowego dafa xg.
@wezsepigulke: Pokaż mi to w menu jak wbijasz +1 jak w mercu i więcej, albo jak w Dafie +3 i więcej. Poważnie jak to zobaczę na własne oczy to będzie dla mnie mega wow, że Scania potrafi to mieć, bo jeździłem gdzieś ośmioma różnymi Scaniami i nowe dwuletnie i stare i w żadnej nie dało się tego włączyć.

Albo wy macie szczęście, albo ja pecha i bieda wersję zawsze. Co w
@zazuzizizazuzaj to chyba w czasie jazdy tylko działa, a stoję weekend. Jak nie zapomnę jutro zrobię ci fotkę.

I akurat w nowej Scania to fajniej zrobili jak w starej, bo te grzdylki mają dwa zakresy. Krótszy +-1 dłuższy +-5kmh. I da się ustawić 89kmh jazda, 94kmh hamowanie, i tylko jednym kliknięciem zrobić na 89kmh hamowanie, a w starej trzeba było trzy razy kliknąć.