Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 40k oszczędności w PLN. Pytanie czy kwota jest tak niska ze nie warto nic z tym robic, czy moze np. za polowe kupic zlote monety (pozniej normalnie sprzedam?mozna stracic na tym ale chyba nie tyle co na inflacji?) za 10k zainteresowac sie gielda i 10k krypto? nie mam zielonego pojecia o inwestowaniu, zlocie itd., ale troche sie boje ze za pare lat te moje 40k to nie bedzie nic warte. Co polecacie zrobic w takiej sytuacji. Pisze z anonimowych bo nie chce zeby znajomki wiedzialy ile mam w przyslowiowej skarpecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) #inflacja #gielda #ekonomia #pieniadze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #617c0ae90c44dc000ab1977e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 42
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: najpierw zastanów się ile potrzebujesz jako poduszkę bezpieczeństwa i wrzuć te pieniądze w jakieś szybki sprzedawalne obligacje alvo nawet konto oszczędnościowe. 1% w ing to niedużo, ale chodzi o możliwość szybkiego użycia tych pieniędzy. Z dycha conajmniej wg mnie.

Z co do pozostałych inwestycji, to zastanów się na ile jesteś w stanie zamrozić te pieniądze. Jeśli na 10 lat+, to można trochę w zloto.

Może jakieś etfy? Spółki dywidendowe
  • Odpowiedz
@Halbr: nie wiem kim jest gościuci co mu się przyda do rozwoju kariery.

Może potrzebuje sieciowego ccna, a może zaawansowanego kursu spawacza. Albo prawko na tiry, albo skuter do rozwożenia pizzy, albo wkrętarka do składania mebli za kasę. Albo kosiarkę żeby kosić trawniki sąsiadom. Albo karchera do mycia okien, przed świętami dużo osób potrzebuje. Nie znam człowieka przecież :)

A co to znaczy scamerskie szkolenie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zortabla_rt: no nie ma najmniejszego. Najpierw poduszka finansowa a później do tak 100 k kupujesz jednego etfa albo akcje jednej firmy. Rozbijanie tak małych kwot na kilka aktywów to głupota.

@WiktorekS Gimboinwestorzy widać jak zwykle się objawią ze swoimi, głupimi poradami.
Pokaż ten swój portfel inwestycyjny z jedną spółką za 100k. Ale realny, nie jakieś śmieszne dema.

Dywersyfikacja zawsze ma sens i nigdy nie możesz być pewny zysku na
  • Odpowiedz
@zjembigos: No chyba „trzymać pieniądze w skarpecie”, czyli przechowywać oszczędności w formie gotówki, w domu lub innym miejscu, zamiast w innych aktywach? Bo przecież nikt nie wkłada serio monet i banknotów w skarpetki?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WiktorekS: nie dziwie sie ze jestes na czarno, albo jestes debilem, albo bananem co dostal banke od starego i sie uwaza za rekina gieldy xD

Tak jak kolega @m0rgi: napisal, najlepiej to pokaz swoj portfel xD ja zaczynalem inwestowac od 200zl, kompletnie nie oplacalne ale weszlo w nawyk trenowanie swoich nerwów i zachowan, zawsze dywersyfikowalem i dywersyfikuje, dzieki temu nigdy nie sprzedaje ze strata, jak 2 spolki/etf tracą
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: jak ty nie masz pojecia o czym piszesz.

Poduszka to keots wystarczajaca na to zeby przez pol roku zyc bez pogorszenia stanu zycia. I to absolutna podstawa.

Jak ktos nie ma takiej poduszki to w ogole za inwestowanie nie powinien sie beac, bo inwestuje sie srodki ktore mozna
  • Odpowiedz