Wpis z mikrobloga

#metal #heavymetal #nwobhm #ironmaiden
#cultowe (668/1000)

Iron Maiden - Nomad z płyty Brave New World (2000)

Pamiętam spore poruszenie w "światku" jak miała wyjść ta płyta, związane oczywiście z powrotem Dickinsona do macierzy.

Ja wtedy za bardzo nie znałem (się na) Iron Maiden. Tzn. znałem te wszystkie single które w TV się pojawiały z różnych okresów, wiedziałem co to za jedni i kojarzyłem ich fejm, ale nawet ten "powrót Bruce'a" o którym niektórzy paplali to w sumie średnio mnie obchodził ;) Jak zobaczyłem w TV singiel The Wicker Man to stwierdziłem: meeeh, paskudne.

Koniec końców jednak skusiłem się na przesłuchanie płyty i stwierdziłem (nadal tak twierdzę) że to jest bardzo dobrze wykonana, ale przede wszystkim skomponowana i zaaranżowana muzyka, która wykracza poza klasyczne heavy. Dużo progresywnych tu rzeczy, takich jak np. uspokojenie w powyższym numerze około 5 minuty.

Numer dla mnie z płyty najlepsiejszy, bo nie dość że zróżnicowany, to jeszcze z moimi ulubionymi wschodnimi skalami, szczególnie w solówkach.

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
cultofluna - #metal #heavymetal #nwobhm #ironmaiden
#cultowe (668/1000)

Iron Maid...
  • 8
@Mortadelajestkluczem: @cult_of_luna: @nastycanasta:
Na świecie jest sporo grup ludzi różnej narodowości, którzy postanowili bawić się w bycie podróbami IM, co ma swoje plusy, bo można od czasu do czasu dostać koncertową namiastkę oryginału. Jednym z takich jest Blood Brothers z Ukrainy (mają jakiś kanał na YT), byli dwa razy w Zielonej Górze to wpadałem. Cały jeden koncert poświęcili omawianej płycie BNW a gdy przyszło do Nomada, który jest mimo