Wpis z mikrobloga

Przyznam że do Brauna miałem zawsze stosunek ambiwalentny. Irytowała mnie jego rozwlekła retoryczna maniera, zbędne powtórzenia, nierzadka pretensjonalność frazy. Ale trzeba mu oddać, że w czasie epidemii nie tylko stujnował kwiecistość swoich oracji, ale też jak mało kto potrafi wypunktować absurdy covidowej paranoicznej post-rzeczywistości. No i działa. Działa jak chyba nikt inny.

"bo nie trafiło tutaj na stoczniowców czy hutników, trafiło na artystów, to właśnie na artystach przeprowadza się ten pilotażowy program zaprowadzania segregacji sanitarnej"

Chyba nawet sam Jaś Kapela byłby dumny z takiego rzecznika swoich interesów.

#koronawirus #konfederacja (2h03m11s - gdyby czasoznaczek nie zadziałał) #polityka
Dutch - Przyznam że do Brauna miałem zawsze stosunek ambiwalentny. Irytowała mnie jeg...
  • 9
Nie mogę edytować, całość tej wypowiedzi brzmiała tak:

"bo nie trafiło tutaj na stoczniowców czy hutników, trafiło na artystów, to właśnie na artystach przeprowadza się ten pilotażowy program zaprowadzania segregacji sanitarnej, jeżeli dopuścimy do tego, żeby artyści Filharmonii byli dyskryminowani w taki jawny, okrutny i bezczelny sposób, to cóż - prędzej czy później przyjdą po nas"