Wpis z mikrobloga

Ktoś może polecić klej w sztyfcie do #druk3d ? Prusa przyszła z czeskim klejem marki Kores, który działał całkiem nieźle.
Pokupowałem z 5 różnych klejów szkolnych co były w lokalnym supermarkecie i każdy w sumie nie działał za dobrze, wydają się mieć inny skład bo ten Kores się dosyć maże i zostawia grubszą kleistą warstwę, która sie dalej klei po podgrzaniu a te co kupiłem robią cienką warstwę co z temperaturą przestaje się kleić w ogóle.
  • 12
@aso824:
W zasadzie do wszystkiego, kupiłem Pruse i3 MK3S z teksturowaną płytą i niby wszędzie było jak to do niej większość materiałów nie trzyma i żeby czasem IPA nie czyścić bo będzie za mocno trzymać a już nie daj boże IPA I klej bo będzie łączenie na poziomie wręcz atomowym.

Bez kleju w zasadzie żaden materiał mi się nie trzyma chyba poza TPU, jak pamiętam z klejem wszystko elegancko mi się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slums: najlepszy jaki stosowałem to klej w żelu, tylko trzeba mieć szpachelke żeby go równo rozprowadzić po stole. Cokolwiek co jest klejem PVA zadziała
@slums: o panie, to coś jest pokićkane, długo masz tą Prusę już? Bo mi się, co prawda na zwykłej płycie a nie teksturowanej, trzyma wszystko perfekcyjnie. Może za wysoko dysza, zła IPA do czyszczenia? Teksturowana wymaga wg. instrukcji Prusy wręcz wbicia filamentu w nią (stopa słonia się robi), stąd pytam o poziom.
@Podstarzaly_Mandalorianin:
No na chwile obecną mam tylko teksturowaną, planuje dokupić gładką przy następnej okazji.

@aso824:
Niewiele ponad miesiąc, pierwsza warstwa jest w sumie OK o ile się utrzyma, to jest widać wyraźnie teksturę płyty na wydrukowanym obiekcie od strony, która leżała na płycie. Co fakt mogę jeszcze obniżyć dla czystego eksperymentu ale poza samą przyczepnością reszta parametrów druku jest jak najbardziej OK a z tego co pamiętam z podręcznika to
@slums: tak teraz czytam i faktycznie ludzie się żalą o adhezję m.in. PLA do płyty teksturowanej; możesz popróbować obniżyć dyszę mocniej i/lub dodać z 5 stopni temperatury stołu, może się zlapie mocniej bez kleju i będzie dobrze. Aż mnie zachęciłeś i jutro wypróbuję teksturowaną bo leży nieużyta jeszcze.

A gładka to jest piękna sprawa, klej to tylko do PET-G i innych o wysokiej adhezji żeby nie wyrwało kawałka płyty
@aso824:
Z temperaturą to pierwsze co eksperymentowałem bo na domyślnych 60 stopniach dla PLA za pierwszym podejściem jak się klej skończył to mi po 3 godzinach cały druk wyrwało i dobrze że cały skład głowicy jest z PETu i wytrzymał stukanie o urwany druk bez żadnej szkody.

Druga sprawa, że nagrzewanie łoża nie jest idealnie i pierwsze co sprawdziłem z ciekawości termometrem laserowym to właśnie miejsca gdzie mi druk odchodził w
@slums lakier do włosów nie działa, za to hegron jest zajebisty. Spsikaj stół i przetrzyj szmatką żeby równo rozprowadzić cienką warstwę. Od roku żaden z wydruków mi się nie podwinął. Hegron nakładam co ok 5 druków.