Wpis z mikrobloga

Zainspirowany wpisem @AGS__K postanowiłem otworzyć tag #codziennadruzynapierscienia gdzie będę opisywał losy Froda i jego ziomków od momentu Narady u Elronda, aż do zniszczenia pierścienia ( ͡ ͜ʖ ͡)
Kto chce, zapraszam do obserwacji, kto nie chce, niech sobie doda na czarno ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

No to lecimy :)

28 października 3018 roku Trzeciej Ery
Trzy dni wcześniej, to jest 25 października odbyła się Narada u Elronda, w czasie której Frodo zadeklarował, że zaniesie pierścień do Góry Przeznaczenia. Towarzyszyć mu będzie Samwise Gamgee. Póki co jednak po okolicy rozesłani zostali zwiadowcy, by tropić wroga, zebrać wieści i oczyścić szlak dla Froda na tyle, na ile to możliwe, by zapewnić bezpieczną podróż powiernika pierścienia przynajmniej na początkowym etapie podróży. Wśród wysłanych na zwiad znalazł się również Aragorn, syn Arathorna. Hobbici tymczasem spędzają czas w Rivendell i cieszą się towarzystwem elfów. Oczekują na powrót zwiadowców i rozwój wydarzeń, Frodo zaś pomaga Bilbowi w pracach nad jego książką.

Kolejny wpis pojawi się bliżej formowania drużyny oraz przygotowań do drogi (ʘʘ)

Na ilustracji dolina Imladris i Rivendell autorstwa J.R.R. Tolkiena

#lotr #wladcapierscieni #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_1635436802TyI5hckhwAdJ1Hv8FHtStM.jpg
  • 5
@Un1337: myślałem o tym, ale uznałem, że ciekawsze będzie skupienie się na wydarzeniach związanych z wędrówką pierścienia i wszystkim, co działo się w tamtym czasie. Poza tym Tolkien dokładne daty podawał tylko dla niektórych wydarzeń, gdzie większość z nich ujęta została w Hobbicie i Władcy Pierścieni.