Wpis z mikrobloga

@kamilek98PL: Mam bardzo dobrego kumpla, który jest programistą. Szczerze mówiąc kiedyś nie wierzyłem że się uda mu zajść tak daleko, koleś jest mega dobrym człowiekiem, ale w moim subiektywnym odczuciu zupełnie nie miał talentu do programowania i zdecydowanie nie był jakoś wybitnie inteligentny. Ledwo skończył szkołę średnią (chyba z średnią koło 3.0, na studiach też się męczył. Ale miał za to jedną niesamowitą cechę - był do absurdu uparty i systematyczny.
Ludzie często pomijają #wygryw umysłowy, jak ktoś się rodzi inteligentny to mu łatwiej w życi


@kamilek98PL: o ile ogólnie masz rację, to bym nie przesadzał z tą inteligencją w IT. Znam wielu inteligentych ludzi którzy programowania kompletnie nie łapią, znam też wielu średnio inteligentych a ustawionych programistów

Ja jak patrzę na takie programowanie to dla mnie czarna magia, jak widzę co developerzy robią u mnie w robocie


Bo to czego nie
jak ktoś się rodzi inteligentny to mu łatwiej w życiu


@kamilek98PL: tak

Jeśli chodzi o programowanie, to wcale nie trzeba być super inteligentnym. Wystarczy jako tako ogarniać matmę i nie mieć oporów przed siedzeniem kilku(nastu) godzin przed monitorem. Ludzie inteligentni po prostu szybciej awansują w IT, szybciej wchodzą na wyższe poziomy (mid/senior/tech lead), ale spotkałem na swojej drodze kilka osób, które sobie klepały i klepały, doświadczenie niby mieli 2 razy większe