Wpis z mikrobloga

Kurła ale inba. Dzwoni do mnie telefon, odbieram s tam jakaś kobieta z ryjem, dlaczego skasowałem jej zdjęcia. Ja nie wiem o co chodzi nawet, pytam jakie zdjęcia? A ona krzyczy, że robiła u mnie zdjęcia w tamtym roku i jej je pokasowalem. Mówię, żeby spokojnie wyjasniła o co chodzi.
No i kobita tłumaczy, że robiła zdjęcia z bombelkiek i wysłałem jej linka do zdjęc a teraz tych zdjęć nie ma. I jakim prawem ja jej w komputerze grzebałem.
(Pokapowałem się, że chodzi o zdjęcia udostepnione w chmurze google dysku, które udostępniam klientom)
No i tłumacze jej, ze zdjęcia udostępniłem jej w chmurze i w umowie ma napisane, że prosze pobrać zdjecia w ciągu 3 miesięcy bo potem kasuje ze wzgledu na ograniczoną ilosc na dysku.
Okazuje się, ze ona te foty pobrała niby ale je skasowala i chciala pobrac znowu a na dysku ich nie ma. I jakim ja prawem grzebałem w jej dysku. Tlumacze jej spokojnie, choć juz mnie gotuje, ze dysk jest moj, płace za niego i służy tylko do udostepniania. Jeśli sesja byla rok temu to tych zdjec nie trzymam juz tam.
A ona na całą jape sie drze, że NIE MIAŁEM PRAWA KASOWAĆ ZDJĘĆ JEJ DZIECKA!!! TO BYLY JEJ ZDJECIA ZA KTÓRE ZAPŁACIŁA!!! PROSZĘ ODDAC PIENIĄDZE.
Ja juz wkur...ny mówię, że jej zdjęcia byly te ktore pobrała w ciagu 3 miesiecy a teraz to jej sprawa co zrobiła z nimi. A moja sprawa co robię ze zdjęciami na moim dysku.
Ta sie zaczela drzec, ze albo zdjecia albo pieniądze bo pojdzie do prawnika i opisze w internecie jak oszukuje ludzi i im grzebię po ich komputerach.
Mówię, ze niech se robi co chce i się rozłaczylem( ͡° ͜ʖ ͡°)
I tak to się zyje w tej Bolzce( ͡° ͜ʖ ͡°)
#logikarozowychpaskow #fotografia #inba i #heheszki

EDIT: Wlasnie sie pokapowałem, ze chyba mam te foty w domu na jakims dysku zewnetrzym( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzwonić do Paniusi czy olać sprawę za chamstwo?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 219
Ja to zawsze mowie ze pokazywanie rawow to jak pokazywanie penisa przed wzwodem- nie robi wrazenia( ͡° ͜ʖ ͡°)


@adam-photolive: ja generalnie nie widzę w tym sensu - i tak do druku online (czyli pewnie dla 99% klientów prywatnych) nie można nawet wrzucić RAW. A już takich krów jak wypluwa z siebie A7 po 100MB+ to już w ogóle.

jak wykonuje się zdjęcia to w dobrym tonie
@adam-photolive: jak jej powiesz że jednak te zdjęcia masz, to dopiero może się odpalić. Ona nie rozumie, albo pewnie rozumie ale ma w dupie, bo ma podejście "mi się należy". Koniecznie trzeba uciąć relację w trosce o swoje zdrowie psychiczne. Ja bym nie dawał, niech spokornieje - choć nie znam branży i nie wiem czy madki się nie zgrupują i nie zrobią gównoburzy.
Kultura obowiązkowo, powodzenia
@krm_: a ja uważam to za niepotrzebne generowanie elektrośmieci, żeby ktoś mógł sobie 300MB zdjęć zapisać. A jak już chcesz kupić pendrive, który na pewno będzie działał, to koszt 15-20zł za sztukę. To już lepiej za te pieniądze dać odbitki kilka odbitek 10x15 niż takie gówno.

Nie rozumiem co to jest "dobry ton" w fotografii - płacisz za zdjęcia, a jak ktoś do tego dodaje wydruki, pendrive albo słomiany kapelusz to
a7 nie ma nieskompresowanych wiec skad 100+? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@adam-photolive: A7III i A7IV też już ma kompresowane.

jest fotograf, i jest fotograf który to robi dla pieniędzy.


@krm_: dorabianie ideologii. Dostarczasz to, na co się umówiłeś z klientem. Dla mnie pendrive to elektrośmieć
EDIT II: ZDJECIA FAKTYCZNIE SA, DZWONILEM DO PANI ALE NIE ODBIERA, W FOLDERZE BYL PLIK Z DANYMI KLIENTA WIEC WRZUCILEM ZDJECIA NA DYSK I WYSŁAŁEM NA MAILA LINK, DOPISAŁEM INFORMACJE, ZE MIMO ŻE PANI BYŁA NIEMIŁA TO UDAŁO MI SIE ZNALEŹĆ ZDJĘCIA NA DYSKU ZAPASOWYM I PRZESYLAM NA DYSKU, PROSZE SOBIE POBRAC I ZAPISAC. I ZYCZE MIŁEGO DNIA( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie ma co z siebie wuja robić,