Wpis z mikrobloga

Korupcja, nepotyzm, kolesiostwo. Przewały na miliardy złotych. Niegospodarność. Nacjonalizacja mediów. Nachalna propaganda w rządowej telewizji. Oczernianie opozycji za publiczne pieniądze. Rozbiórka wymiaru sprawiedliwości. Kompromitacja na arenie międzynarodowej. Brak sojuszników.

Wystarczyło 6 lat.

#bekazpisu #ekonomia #gospodarka
źródło: comment_1635397365vlAkpxjAhxqFeRtqe7pTyP.jpg
  • 219
A nie, to nie ma tematu. Świetnie uargumentowana opinia, przekonałeś mnie od razu xD


@kryptonim_putas: Zesały rok rządów zdrajców zasranych z PiS wybranych przez bezwartościowych durniów skończył się nadwyżką zgonów nad urodzeniami (ok. 300 tysięcy - prawie jeden procent całości populacji). Takie straty ludnościowe to myśmy mieli w czasie wojny.

Trzeba być debilem, żeby bronić PiS. Każdy inny rząd byłby lepszy.
PiS zadłuża kraj na niespotykaną dotąd skalę.


Bzdura. Mimo COVID mamy korzystniejszy stosunek długu publicznego do PKB niż wówczas, gdy PO zamrażała konstytucyjne progi ostrożnościowe (ustawą xD) bo im się budżet przestał dopinać, a jakby wpadli w konsekwencje jego przekroczenia to przeyebaliby wybory z kretesem (konieczność uchwalenia budżetu bez deficytu)

Robią wałki na każdym kroku, wstawiają swoich przygłupów na stanowiska Spółek Skarbu Państwa, wyprowadzają miliardy.


Bla, bla, bla. Piękne slogany Milordzie. Przypomnij
To bardzo wiele o was mówi, że tak prostego przesłania nie potraficie zrozumieć - jeszcze z podanym przykładem atomu


@jbc_wszystko: Ale ty wiesz, że problem smogu w miastach nie wynika z tego, że gdzieś tam sobie Turów kopci, tylko z tego że przeciętny Polak jeździ 15 letnim złomem? Zdechniesz na raka płuc od smogu tak samo niezaleznie od tego, czy prąd będziesz miał z węgla, atomu czy spalania psich kup.
Spoko nie stresuj się. Ja tylko chciałem zwrócić uwagę, na to że są takie osoby dla których może być jakiś temat bardzo istotny, bo czują się wyobcowani we własnym kraju(mieszkam z taką osobą) i pewnie nie podoba im się gdy ktoś ich problemy nazywa "pierdołami".()


@OtsuAf: Nie wyjaśnisz, jbc_wszystko to typowy tłuk który nie bardzo rozumie czemu przy braku opieki okołociążowej (i tak, opcja
@mieszczanin:

Po pierwsze rządy PiS jest nieporównywalnie gorsze od rządów PO.


A nie, to nie ma tematu. Świetnie uargumentowana opinia, przekonałeś mnie od razu xD

Po drugie idąc twoimi porównaniami:

1. Czy kupisz #!$%@? auto dlatego, że uważasz inne za jeszcze bardziej #!$%@??


No tak to trochę działa. Masz ograniczoną ilość modeli na rynku. Każdy ma wady. Czymś jeździć musisz. Dokonujesz racjonalnego wyboru bo np. lubisz przypierd&&&lić w przycisk akceleracji, a
Ze wschodu mamy zamordyzm, propagandę i rozkradanie kraju.

Z zachodu mamy "ekologię"(czyli po prostu nic nie robimy, a płacimy za emisje CO2 zamiast budować atom[też torpedowany przez zachód]), roszczeniowość, zajmowanie się pierdołami [geje, jedzenie mięsa, walka z wyimaginowanym faszyzmem, uchodźcy itd.], dotowanie biedoty i głupoty.


@jbc_wszystko: Wyższy level symetrysty.
@Filipterka25:

Ale ty wiesz, że problem smogu w miastach nie wynika z tego, że gdzieś tam sobie Turów kopci, tylko z tego że przeciętny Polak jeździ 15 letnim złomem?


XD Bzdury. Właśnie smog wynika nie z tego, że Polak jeździ Dieslem ekooszołomie bez wiedzy, tylko z tego, że w piecach palą gównem.
Zresztą smog od samochodów został zaorany danymi z 2020 podczas głębokiego lockdownu, gdzie ruch samochodowy był minimalny w dużych
@kryptonim_putas: NO i w tym zajebistym kraju w zeszłym roku zmarło 500 tysięcy, urodziło się raptem 200 tysięcy. CUD, MIÓD I PARĘ DROBNYCH.

Zresztą smog od samochodów został zaorany danymi z 2020 podczas głębokiego lockdownu, gdzie ruch samochodowy był minimalny w dużych miastach, a smog taki sam jak zwykle.


@jbc_wszystko: Chyba w dupie byłeś, jak ówczesny ruch uważasz za minimalny - spadło może o kilkanaście procent. Nie wiem co tam
@kryptonim_putas:

Dług.
Przez ostatnie 2 lata zaciągnęliśmy 433 mld długu.
Do tego jest on ukrywany poza budżetem np. poprzez emisję obligacji BGK.
To jest nie do spłacenia.

Nepotyzm.
To sprawdź sobie kto był przed takimi ludźmi bez doświadczenia i kwalifikacji jak Misiewicz, ostatnio Zaremba w stoczni, księgowa Obajtka, która jest teraz prezesem Grupy Lotos, aniołki Glapińskiego, albo ten, który zastąpił dyrektora w Janowie Podlaskim.
Przykładów jest sporo.

Jeżeli nie obstawiają stanowisk
Dam ci jeszcze pro-tip na odchodne - ludzie wcale nie kochają jeździć złomami do centrów miast. Jeżdżą tak bo w większości muszą pracować żeby przeżyć.


@jbc_wszystko: ludzie jeżdżą złomami bo ich nie stać na lepsze auta i tu zgoda. Ale prawda jest taka że jeżdżą do centrów miast nie z konieczności tylko z wygody.
@TurboDynamo: No tak bo plebs powinien komunikacją miejską z terenów podmiejskich jeździć 2h krążąć pookolicy zbierając ludzi, zamiast pojechać autem w 20minut.
Ta wygoda to czas, a czas to pieniądz.
Zresztą to też pieniądz dla samego pracodawcy, który zarabia na tym pracowniku dojeżdżającym do centrum miasta.
Zresztą już wcale plebs nie ma źle to musi mieć jeszcze gorzej, trzeba im zabrać te auta w ramach sprawiedliwości społecznej.

@tylkodzienna: ok
@elon_w_zbozu prawda jest taka, że na zachodzie dokładnie to samo, tylko zarobki i standard życia wyższe, więc ludzie tak nie #!$%@?ą.
Zresztą, w Polsce jak ludzie nie wyjdą na ulice, to nigdy nic się nie zmieni i będzie druga Białoruś
@Filipterka25:

Wejherowo czy raczej Tczew?


Łohoho jaki dowcipny, a jedyne co wychodzi to twoja pogarda dla ludzi z terenów podmiejskich. Zresztą z Wejherowa i Tczewa dojeżdżają normalnie często do centrum Gdańska czy Gdyni i nawet oni widizeli brak korków. Ale co o tym możesz wiedzieć.

Nie, w ramach tego żeby plebs pożył trochę dłużej niż 65 lat.


XD Bo umiera plebs od smogu, a nie od wyniszczającej pracy na zakładzie.
Widać
No tak bo plebs powinien komunikacją miejską z terenów podmiejskich jeździć 2h krążąć pookolicy zbierając ludzi, zamiast pojechać autem w 20minut.


@jbc_wszystko: xD w Warszawie masz parkingi P+R z których sam kilka lat korzystałem. Parkujesz i wsiadasz do metra. Oszczędzałem na tym co najmniej 15 minut. Ale oczywiście plebsowi nie chce się ruszyć dupy i wygodniej jest siedzieć dłużej w fotelu w samochodzie xD

Ta wygoda to czas, a czas to
@TurboDynamo:

xD w Warszawie masz parkingi P+R z których sam kilka lat korzystałem.


W Trójmieście nie masz. Świat to nie Warszawa. A i Warszawa dosyć do dupy jest zorganizowana w porównaniu z chociażby Barceloną, gdzie jak byłem autem na wakacjach to wszędzie mogłem dostać się bez problemu metrem i autobusem.

Ale oczywiście plebsowi nie chce się ruszyć dupy i wygodniej jest siedzieć dłużej w fotelu w samochodzie xD


Mieszkam aktualnie pod
Bo umiera plebs od smogu, a nie od wyniszczającej pracy na zakładzie.


@jbc_wszystko: Tak #!$%@?, umiera głownie od smogu. Rak płuc zmiata więcej ludzi z planszy niż wypadki przy pracy i inne "choroby zawodowe".

W autobusie i komunikacji miejskiej traci się od cholery więcej czasu, a do tego człowieka wymęczy takie jeźdżenie bardziej niż siedzenie za kółkiem.


@jbc_wszystko: chrum chrum, kwiii, AŁTOBUS.

Świat to nie Warszawa. A i Warszawa dosyć
A i Warszawa dosyć do dupy jest zorganizowana w porównaniu z chociażby Barceloną, gdzie jak byłem autem na wakacjach to wszędzie mogłem dostać się bez problemu metrem i autobusem.


@jbc_wszystko: wiedza anegdotyczna. Ja byłem na wakacjach w Nowym Jorku ale to nie znaczy że nie będę kożystał z komunikacji miejskiej w Warszawie.

Mieszkam aktualnie pod Gdańskiem. Dojazd obwodnicą do Gdyni gdzie pracuje to ~25minut.

Dojazd komunikacją miejską: 6minut piechotą na autobus.
@Filippa: Zapewnienie imigrantom ekonomicznym w ilości 200 osób jest bardzo istotną rzeczą gdy w Polsce mamy 2mln obywateli żyjąycch poniżej progu ubóstwa i około 50tys dzieci w państwowej pieczy zastępczej? No tak. Na FB to są bardzo istotne rzeczy. Ale życie to nie FB czy Twittery.

@Filipterka25: XD Bo mam szpital na wsi panie wiem wszystko o wszystkim co nie? Jak złamie sobie nogę biegnąć na autobus też trafię do
@xadhoom bo porządne i liczące się kraje nie mają przyjaciół, tylko interesy. Nie twierdzę że pis czy po jest lepsze czy gorsze, ale bawi mnie gdy ktoś pisze o przyjaźni z jakimś państwem
Bo mam szpital na wsi panie wiem wszystko o wszystkim co nie? Jak złamie sobie nogę biegnąć na autobus też trafię do miejskiego inteligencie.


@jbc_wszystko: Zagipsowanie twojej giry zajmie mniej czasu niz twoje dogorywanie na onkologii. Wciąż profit.

Zapewnienie imigrantom ekonomicznym w ilości 200 osób jest bardzo istotną rzeczą gdy w Polsce mamy 2mln obywateli żyjąycch poniżej progu ubóstwa


@jbc_wszystko: CHRUMMM, KWIIIIII, JAKIE SYRIE, JAKIE WOJNY, JAKIE ZAMARZAJĄCE MURZYNY! Dziecko
jakim cudem prześladowanie całej grupy ludzi to głupoty? Jakim cudem hodowla milionów zwierząt w warunkach w których cierpią to głupoty?


@szybki_zuk: Dodałbym, że hodowla zwierząt jest skrajnie destrukcyjna dla środowiska. Lubię boczek, ale zagłosowałbym za totalnym zakazem hodowli i likwidacją stad zwierząt hodowlanych, ponieważ znam skutki tego dla środowiska i rolnictwa.
@TurboDynamo:

wiedza anegdotyczna. Ja byłem na wakacjach w Nowym Jorku ale to nie znaczy że nie będę kożystał z komunikacji miejskiej w Warszawie.


Jak i twoja o Warszawie. Ja #!$%@?, wy powaznie macie problemy ze zrozumieniem ciągu rozmowy. Odpowiedź o Barcelonie była tylko małą dygresją, a odpowiedzią na Warszawę było Trójmiasto które znam doskonale...

cały świat to nie Trójmiasto. Tak samo jak twój przypadek to nie jest średni polak dojeżdżający do
Dajesz przykład, że w Warszawie jest zajebiste P+R to ci mówie, że nie wszedzie jest P+R i ludzie nie mają takiego luksusu - więc jeżdżą autami. Ty jesteś poważnie taki tępy czy po prostu agresor ci się włączył i lecisz czymkolwiek żeby się #!$%@?ć?


@jbc_wszystko: xD

- Gospodarzu, a jakby zasiać kukurydzę - wyrosłaby? Byłby zarobek?
- Byłby.
- I nie byłbyś wtedy biedny?
- Nie byłbym.
- To zasiejesz?
-
@elon_w_zbozu: prawda jest taka, że dla całej reszty świata tzw. Ameryki, krajów rosyjskojęzycznych, Indii itp itd. należymy do Europy Wschodniej. Nie wiem na ile jest to prawda, ale takie jest postrzeganie przez świat.