Wpis z mikrobloga

Siemka, zaczynam swoją przygodę z triathlonem i czy moglibyście doradzić na co zwrócić uwagę i do czego warto dołożyć trochę więcej kasy? Mój budżet nie jest za duży, bo student here. Jeśli chodzi o rower to planuje kupić dopiero w przyszłym roku, a na razie jeżdżę na spinningowych (schwinn ac power) na siłowni. Obecnie przygotowuję się do 1/4 Ironmana, 9 treningów w tygodniu (3x pływanie, 3x rower i 3x bieganie). Z rzeczy jakie planuje zakupić na razie to: zegarek, buty SPD, spodenki kąpielowe i być może trisuit.

Zegarek
Myślę nad Polarem Vantage M, wydaję mi się, że pod tę dyscyplinę będzie ok. Dodatkowo mam pulsometr Polar H10, więc nie będzie problemu z kompatybilnością. Zakup zegarka planuje już od dłuższego czasu, bo ostatni rok przebiegałem monitorując tętno z telefonem w ręce i trochę już to męczy xD. Budżet jaki planuje na zegarek to ok. 950zł.

Buty SPD
Na tym kompletnie się nie znam. Chciałbym je kupić ze względu na to, że mam dosyć małą stopę i wkładając ją w koszyczek pedału w rowerze spinnigowym, but wchodzi mi za daleko i trochę niewygodnie się jeździ. Kupując rower i tak bym musiał w nie zainwestować, więc wydaje mi się, że warto je już teraz zakupić. Budżet jaki planuję to ok. 250zł. W oko wpadły mi takie buty

Spodenki kąpielowe
Obecnie używam jakiś kąpielówek z decathlona, ale muszę je wymienić. Chciałbym zainwestować w coś co wytrzyma trochę dłużej przy pływaniu 3 razy w tygodniu. Mój budżet to do 150zł. Kojarzy mi się, ze Speedo i Arena mają dobre jakościowo stroje kąpielowe.

Trisuit
Obecnie rower trenuję w zwykłych spodenkach na siłownię i niestety przy godzinnej jeździe czuję delikatne otarcia przy pachwinach. Trisuit chciałbym wybrać ze względu, że nie trzeba dodatkowo kupować koszulek, no i mogę go używać i do biegania i do roweru. Część ubrań biegowych musiałbym już wymienić, więc kupno 2-3 trisuitów wydaje mi się sensowne. W decathlonie przymierzałem strój aptonii i wydawał mi się spoko.

Tak jak wcześniej pisałem kupno roweru planuję na początek przyszłego roku, łącznie z pianką i kaskiem.

#triathlon #plywanie #bieganie #rower
  • 13
  • Odpowiedz
@Czerczil: do butów dolicz pedały i wtedy nie mieścisz sie w budżecie nawet po najnizszych cenach. Buty używam chyba najtańsze(okolo 220zl) z decarhlonu na mtb i sa spoko. Masz mała i wąska stope? Bo ja przykladowo mam mała i szeroką przez co buty szosowe odpadły na starcie przez to, ze musialbym miec 2 rozmiary wieksze, zeby wcisnąć sie w nie.
Co do reszty chetnie poczytam, bo tez sie rozygotowuje.
  • Odpowiedz
@Tigermass: Głupoty gadasz. Buty szosowe wcale nie są z reguły węższe niż buty MTB. Wszystko zależy po prostu od marki i danego modelu. Trzeba poprzymierzać różne i dopasować coś pod siebie.

@Czerczil: Jeśli chcesz rower do triathlonu, to rozumiem że będzie to szosówka, więc nie ma sensu pchać się w buty i pedały do mtb xd. Kup normalnie szosowe buty i pedały (jest dużo większa powierzchnia podparcia, co czuć). Swego
  • Odpowiedz
@Czerczil: Buty TRI nie mają otworów pod montaż bloków SPD. Celuj w pedały SPD-SL albo coś od Looka, czyli pedały szosowe. Szukaj butów do tri, w szosowych się słabo jeździ bez skarpetek, a nie oszukujmy się na 1/4IM nawet nie spojrzysz na skarpetki podczas startu, czy to na rowerze, czy to na bieganiu. Ja skarpetki ubieram dopiero podczas biegu na połówce.

Zegarek dziabnij Garmina, nic innego. Seria 735/745 na początek styknie.
  • Odpowiedz
@Czerczil: ja jeszcze doświadczenie mam skromne, ale to co podpowiedziałbym sobie rok temu przed pierwszym występem to kup piankę bez rękawów, albo zrezygnuj z niej w ogóle. Na szczęście tą inwestycję poczyniłem poza sezonem w deca na przecenie 700 do 200zł.

Kąpielówki speedo były dotychczas najsłabszymi jakie miałem. Bardzo zawiodłem się na tej marce. Pół roku i do kosza, bo zaczęły prześwitywać. Aktualnie testuję arenę i póki co bardziej mi odpowiada.
  • Odpowiedz
kup piankę bez rękawów, albo zrezygnuj z niej w ogóle.


@majk_emigrant: to trzeba się przekonać na własnej skórze. Testowałem kilka razy bezrękawnik i to nie było to samo doświadczenie co w normalnej. Na minus bezrękawnika.

@Czerczil: dobrą alternatywą jest wypożyczanie pianek jeśli nie brzydzisz się pływać w obiskanej piance ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stateknaniebie: dzięki wielkie za rady. Jeśli chodzi o pływanie to kiedyś za dzieciaka trenowałem i coś tam w liceum chwilę. A tak obecnie to regularnie biegam. 10 dni temu zrobiłem półmaraton z czasem 1:46:25, delikatny zapas jeszcze był. Co do butów to obecnie używam Nike Zoom Fly Fast SP, a przed nimi Brooks Aduro 6.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stateknaniebie: @majk_emigrant: co do pianki to właśnie wolałbym najpierw przetestować, bo podczas wysiłku wolę jak mi jest zimno, niż ciepło xD Jak byłem patrzeć na pianki w Decathlonie to niestety u mnie większość była zniszczona, albo miały dziury, albo "wydrapania" neoprenu
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o rower to planuje kupić dopiero w przyszłym roku,


@Czerczil: nie wiem jaki rower planujesz kupić ale sporo model trzeba zamówić teraz żeby odebrać np. w kwietniu czy maju
  • Odpowiedz