Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
#mirkowyzwanie
Dostałem zestaw:
1. Robótki ręczne, przygotuj się na jesień zrób własnoręcznie: szal, czapkę oraz koc.
2. Zaproś bliską osobę na wyjście związane tematyką z jego/jej hobby (wystawa tematyczna w muzeum, kino, teatr, pokaz, zlot, etc.)
3. Zorganizuj wycieczkę do Parku Narodowego - zrób relację fotograficzną

Nie jestem dobry w prace manualne, nie mam też czasu i cierpliwości więc pierwsze zadanie odpadało. Do wyboru zostało 2. i 3. Ostatnio mało bywam na łonie natury wiec stwierdziłem, że to bedzie dobra motywacja żeby się gdzies wybrać. Wpisałem w google "parki narodowe" żeby sprawdzić gdzie najbliżej mam park, no i padło na Poleski Park Narodowy. Pozostało tylko wybrać ścieżkę, uznałem że Perehod bedzie najprzyjemniejsza, no i dystans 5km też wydawał się być w porządku.
W niedzielę, w południe zabrałem Różową na samochodową przejażdżkę, nie mówiąc jej gdzie dokładnie jedziemy. Wiedziała tylko, że to jakiś las (żeby się odpowiednio ubrała). Po 60km jazdy po drogach takiej jakości że wytelepało mi wszystkie szare komórki w mózgu dotarliśmy do parkingu na skraju lasu. Na parkingu jest WC i miejsce na rozpalenie ogniska. Dodatkowo z tego miejsca startuje trasa rowerowa, o ile dobrze pamiętam o długości 27km. Jeśli chodzi o bilety na tą ścieżkę to koszt to 6zł za bilet normalny. Kupić można przez stronę internetową, wysyłając zwykly przelew lub po prostu w kasie (które są zlokalizowane w jakichś innych miejscach). Zabraliśmy ze sobą herbatę w kubkach termicznych i jakieś ciasteczka żeby mieć co jeść po drodze. Około połowa trasy przebiega przez ładny las mieszany. Druga połowa prowadzi brzegiem jeziora. Po drodze są dwie wieże widokowe, z ktorych można poobserwować okolice i liczne ptactwo. Widzieliśmy dzięcioła uderzajacego w drzewo, a na jeziorze pływało kilka łabędzi. Poza tym plywało tam mnóstwo innych ptaków, które z braku wiedzy ornitologicznej nazywaliśmy po prostu kaczkami. Samo jezioro jest dość gesto zarośnięte trzcinami. Tylko w kilku miejscach przy brzegu ich nie ma i można zobaczyć jezioro. Przejście całej trasy zajęło nam wolnym tempem jakieś 2 godziny. Różowej i mi bardzo się podobało i obiecaliśmy sobie częstsze weekendowe wypady do lasów.
#polesie #poleskiparknarodowy #perehod #lubelskie
Pobierz BjornIronside - #mirkowyzwanie
Dostałem zestaw:
1. Robótki ręczne, przygotuj się na j...
źródło: comment_1635354248eUhGZbTXAI2F6vo4mrPmGd.jpg
  • 10