Wpis z mikrobloga

Mirki, przejeb...łem zdrowie. Lata picia coli i energetyków odbiły się. Byłem dzisiaj na krzywej cukrowej: pomiar na czczo 240, pomiar po dwóch godzinach 330. Do tego oczywiście kałdun taktyczny i na wadze ponad 120 kilo. W listopadzie mam diabetologa. Kazano mi przed wizytą zrobić ASPAT, ALAT, kreatyninę i pełną morfologię. Dodatkowo pomiar stężenia cukru 3x dobę. Od paru dni odrzuciłem fastfoody, słodkie napoje i słodycze. Jak kawa to bez mleka i cukru. Jak pić to niegazowana woda. Jej mniej ale częściej (rozłożyłem sobie na 5 posiłków/dzień). Co mogę jeszcze zrobić aby jakoś ustabilizować hiperglikemię?

PS. W zeszłym roku na jesień robiłem komplet badań wraz z cukrem - wszystko ok. W grudniu dostałem koronki i wydaje mi się, że to się też przyczyniło do stanu jaki jest obecnie.

#cukrzyca
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maciejka64: nie znam się na lekach doustnych dla T2. Ale to raczej normalne.. bo za google amaryl jest lekiem obniżającym poziom cukru. Metformina wspiera za to działanie insuliny oraz wiąże węglowodany i wydłuża ich wchłanianie - akurat ją też przyjmuje w małych dawkach więc trochę jej działanie znam. Moim zdaniem jak na pierwszy strzał bo i lekki od rodzinnego to nie jest źle. Dorzuć do tego dietę i spacery i
  • Odpowiedz