Wpis z mikrobloga

"Jeśli czujesz się częścią kultury Zachodu, cenisz niezależność i indywidualizm, myślisz analitycznie, kierujesz się otwartością wobec nieznajomych oraz nowych idei, warto żebyś wiedział, że zawdzięczasz to Kościołowi katolickiemu - piszą na łamach "Science" naukowcy z Uniwersytetu Harvarda, George Mason University i Canadian Institute for Advanced Research w Toronto. Ich zdaniem, nasza kultura zawdzięcza swoją otwartość modelowi rodziny, na który Kościół postawił we wczesnym etapie swojego rozwoju, sprzeciwiając się małżeństwom w bliskiej rodzinie. Doprowadził w ten sposób do zerwania ze społeczeństwem klanowym."

https://www.rmf24.pl/nauka/news-indywidualizm-kultury-zachodu-zawdzieczamy-kosciolowi-katoli,nId,3324487#crp_state=1

Ale przyjdzie ci taki @ejkejej @Lipathor czy inny #neuropa i hehe #bekazkatoli
a beka to jest jedynie z ich #gimboateizm

#takaprawda #historia #kosciol #wiara #mikromodlitwa
Pobierz PoIand - "Jeśli czujesz się częścią kultury Zachodu, cenisz niezależność i indywidual...
źródło: comment_1635265936PEx9EJBrgPPaVBvxRpZTEs.jpg
  • 24
"duchowni w Ameryce uratowali niezliczoną ilość żyć konwertując miejscowych na chrześcijaństwo i NIE DAJĄC HISZPANOM USPRAWIEDLIWIENIA DLA DALSZYCH MORDÓW.".


@altruistyczny: No to mnie teraz rozwaliles. I czym sie ta wiara chrzescijanska rozni od obecnej islamskiej?

Przyjmij islam albo zginiesz.

Nosz kurla pieter - to sa te "dobre dzialania duchownych w ameryce"? Serio?

Czyli teraz dobrymi dzialaniami nazywajmy dzialania immamow. Przyjmij islam albo zginiesz. No bez jaj.

Sznuje ze chcesz wymieniac opinie.
@gorzki99:

No to mnie teraz rozwaliles. I czym sie ta wiara chrzescijanska rozni od obecnej islamskiej? Przyjmij islam albo zginiesz. Nosz kurla pieter - to sa te "dobre dzialania duchownych w ameryce"? Serio?

Czyli niewiele zrozumiałeś z tego co powiedziałem. Wyjaśnię to łopatologicznie. Hiszpanie przyjachali do Ameryki by się wzbogacić. By przejąć czyjś majątek najprościej zabić jego właściciela. A by zabić człowieka trzeba mieć usprawiedliwienie. Najprościej było powiedzieć "oni nie wierzą
@altruistyczny: No dobra to sie nie dogadamy.

Ja cenie wolnosc wyboru. Jesli mam wybor "albo przechodzisz na chrzescijanizm albo giniesz" to dla mnie zaden wybor.

Przyczyną była chęć wzbogacenia się. Duchowni chrzcząc Indian odbierali ten pretekst Hiszpanom. Nadążasz?


No nie do konca. A co kierowalo kosciolem przez wszystkie lata (i kieruje teraz)

Pretekst czy przyczyna?

Kiedys wyprawy krzyzowe, nadawanie ziem i przywilejow. Wcale nie chodzilo o bogacenie sie.

Teraz pobieranie oplat
@gorzki99:


No nie do konca. A co kierowalo kosciolem przez wszystkie lata (i kieruje teraz)

Jaki to ma związek?

Ja cenie wolnosc wyboru. Jesli mam wybor "albo przechodzisz na chrzescijanizm albo giniesz" to dla mnie zaden wybor.

Takie były realia.

Kiedys wyprawy krzyzowe, nadawanie ziem i przywilejow. Wcale nie chodzilo o bogacenie sie.

Krucjaty były też po to by odbić chrześcijańskie ziemie z rąk islamu.

Faktem jest ze jak zamkne kogos