Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie jest wasze zdanie, w jakiej branży próbować się zakręcić, jaką drogę obrać aby:
- pracować ciągle przez kilka pierwszych lat w delegacji w różnych miejscach w Polsce lub za granicą ale z pokojem jednoosobowym za ewentualną dopłatą
- nauczyć się czegoś od podszewki co za 10 lat pozwoliłoby mi założyć firmę i raczej osiąść już w jednym miejscu zatrudniając kierowników, pracowników
- nie dźwigać non stop, fajnie aby praca nie była zbyt monotonna, nie w wymuszonej pozycji
- nie pracować ciągle na deszczu, mrozie, wietrze
- problem w tym, że jestem po liceum w gównorobocie z ręką w nocniku i pytanie teraz jakie kursy robić gdzie właśnie próbować się załapać na staż?

Myślę o zrobieniu sepa, pójścia zaocznie na studia może jakaś automatyka, próbować zakręcić się przy serwisie jakichś nietypowych specjalistycznych maszynach przemysłowych?

#pytanie #emigracja #praca #pracbaza
  • 2
@przypatrzsie nie ma typowych maszyn produkcyjnych. Każda jest nietypowa. A jak dojdzie mechanika to będziesz musiał dźwigać. Jak nie pójdziesz w HVAC to raczej nie będziesz pracował pod chmurką. Pokoje jednoosobowe to raczej standard.