Wpis z mikrobloga

@sajnguri800: Zawodowa tak jak jest teraz, nie wiem skad OP wziął te 8 miesiecy

Szef MON wyjaśnił, że nie powróci obowiązkowa zasadnicza służba wojskowa. Będzie ona dobrowolna. Ochotnicy odbędą 28-dniowe szkolenie podstawowe, a później szkolenie szczegółowe. Ci, którzy go ukończą, będą mogli dołączyć do służby zawodowej.
  • Odpowiedz
@sajnguri800: w 28 dni to nawet obierać ziemniaków sie dobrze nie nauczą xD
btw. każdy kto przeżył zasadniczą służbe to twierdzi że to był rok wycięty z życia i największa strata.
  • Odpowiedz
@dawid131: akurat dla wielu chłopów z Polski C była to szansa chociażby zrobić prawo jazdy na ciężarówkę i dostać jakieś grosze uposażenia. Za dzieciaka chodził głodny, a tam żarcie w stołówce czekało. Tylko tyle i aż tyle.
  • Odpowiedz
btw. każdy kto przeżył zasadniczą służbe to twierdzi że to był rok wycięty z życia i największa strata.


@dawid131: akurat mój znajomy stwierdził, że dla chwili kiedy naszczał oficerom do zupy było warto xD
  • Odpowiedz
@dawid131: chłopie, te czasy dawno minęły. Kilka lat temu byłem na służbie przygotowawczej - 4 msc. Czas ten wspominam przyjemnie i z sentymentem. Wiadomo, że nie wszystko było super ale ogólnie to fajna przygoda i fajni ludzie.
  • Odpowiedz