Wpis z mikrobloga

Osiągneliśmy dzisiaj historyczny rekord ceny oleju napędnowego w Polsce.

Na dzisiaj hurtowa cena orlenu to 5,003 pln za 1 litr
Na stronie : https://a.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/HurtoweCenyPaliw/Strony/Archiwum-Cen.aspx publikowane są dane od 2004 roku.

Ciekawe przełożenie będzie miało to na branżę : #bekaztransa #spedycja #logistyka
Szybko rosnące ceny paliwa / adblue / pojazdów / części eksploatacyjnych zderzą się z presją na podwyżkę płac dla kierowców.
  • 11
@xspeditor: Polskie firmy trochę mi stawki do góry podniosły, ale u wroga rozmowy ciężko idą

Mam zamrożone ceny na 2x Volvo, czekam od kwietnia - porównując do tego, jakbym miał zamówić dzisiaj, to różnica ok. 15 000e ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oskrz: mam do odbioru Actrosa. Tańszy o 11k euro od nowego zamówienia.
I mógłbym teraz zarobić i go sprzedać, ale z drugiej strony jakbym chciał dalej jeździć to jest mi on potrzebny
@papaj_21_37: eee tam. Polakom pakiet mobilności nie jest straszny. Kierowców biorą na działalność i nara z pakietem XD Co prawda nie wiem na ile on jest faktycznie szczelny i czy takie rozwiązanie to ominie, ale ci co robią kabotaże na UE to po piździe tak czy inaczej dostaną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xspeditor: myśmy wszystkim podzwigali ceny, no co zrobić. Dodatkowo ceny papieru co głownie wozimy również w kosmos. Odbiór nowe scanii przesuwany z miesiąca na msc, a jeszcze parę się w kolejce