Wpis z mikrobloga

Mirki jestem na końcu budowy domu, niedawno wybudowano linię energetyczną na ulicy, mam postawioną szafkę w płocie, od elektryka dostałem protokół gotowości do przyłączenia z którym byłem w siedzibie Energa Operator od nich przyszło pocztą pismo że mogę teraz zawszeć umowę z sprzedawcą energii. Tutaj moje pytanie czy muszę ją zawierać z Energą skoro oni wybudowali to przyłączę? Jeżeli nie to z kim w obecnych czasach najlepiej zawrzeć taką umowę? Chodziło by o taryfę G11
#budujzwykopem #budowadomu #energetyka #elektryka
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SztucznyKaktus: Są 2 usługi, przesył i sprzedaż. Przesył masz zazwyczaj ograniczony do jednej firmy, tej która obsługuje na danym terenie. Sprzedaż możesz załatwić z każdym.
@SztucznyKaktus: z mojego małego doświadczenia negocjacja ceny sprzedaży energii jest możliwa, ale raczej przy taryfach od Bxx i wzwyż oraz dużo wyższych rocznych wolumenach zużywanej energii. Dla gospodarstw domowych to raczej jeden wuj, ale nie szkodzi ci podzwonić po sprzedawcach energii i powiedzieć, że w enerdze oferują mi tyle i tyle za kWh i czy dalibyście radę zaoferować coś lepszego. Tylko nie daj się naciągnąć na żadne usługi typu hydraulik 24