Wpis z mikrobloga

Lubie te szczepienia. Dzieki nim jest nowy sposób ostracyzmu i rozpoznawania debili w towarzystwie.
Idziesz na impreze i nie musisz w towarzystwie odchodzic a osobnośc gadać 15 minu by poznać czy czlowiek jest wartosciowy inteligentny i wyksztalcony. Teraz poprostu w grupie duzej pytasz kto sie nei szczepil i odrazu wiadomo kto kretyn i nie podchodzić nawet :)
#szczepienia #koronawirus #zycie #protip
  • 39
  • Odpowiedz
@BezkresnaNicosc: to rozumiem że jesteś konsekwentny i w takiej sytuacji opuszczasz imprezę. Jeżeli weźmiemy pod uwagę że trochę ponad połowa społeczeństwa jest zaszczepiona to zachodzi duże prawdopodobieństwo że połowa gości jest nie zaszczepiona. I co będziesz siedział w takim towarzystwie? Jeszcze ktoś ci sprzeda śmiertelnego wirusa.
  • Odpowiedz
@davv94: w tej polowie są wszystkei dzieci i młodzież. Więc niezaszczepiona jest 1/4 doroslego spoleczeńśtwa. Nie wychodże, poprostu wiem kto jest niewykształcony i w dodatku nie liczy się z innymi. Nie musze wychodzić.
  • Odpowiedz
@BezkresnaNicosc: w Polsce dzieci których nie można szczepić to 3 mln (0-12). Jeżeli przyjmiemy że połowa populacji która może się szczepić i tego nie zrobiła to 18 mln i odejmując te 3 mln które nie mogły się zaszczepić daje 15 mln nie zaszczepionej populacji. Nie wiem skąd wyliczenie że 1/4. No ale śmiertelny wirus. Nosicie wszyscy maseczki? Trzymacie dystans? Dezynfekcujecie?
  • Odpowiedz
w Polsce dzieci których nie można szczepić to 3 mln (0-12).


@davv94: Op trochę przesadził z 1/4 i 3/4, ale Ty też. Ludzi w wieku poniżej 12 lat jest 4.7 miliona. Jest wiec 63% włącznie z resztą dzieci która też z jednej strony zaniża ten odsetek, a z drugiej strony pewnie na imprezach na których Op bywa się nie pojawia.
  • Odpowiedz
@BezkresnaNicosc: a to nie pisałeś, że chodzi o covid, pisałeś jedynie o pytaniu "czy jesteś zaszczepiony?". No jakby mi ktoś takie pytanie zadał to jak bym inaczej miał odpowiedzieć jak nie: "no jestem"?

P.S. Szczepiłeś się przeciwko pneumokokom i meningokokom?
  • Odpowiedz
@BezkresnaNicosc: teraz już tak bo są obowiązkowe, ale dopiero od kilku lat. Więc ty (jak i ja) się pewnie na to jeszcze nie załapałeś. Stąd moje pytanie - czy się zaszczepiłeś? Teraz nawet znowu kampania pneumokokowa leci.
  • Odpowiedz
teraz już tak bo są obowiązkowe, ale dopiero od kilku lat.


@Krupier: wiesz w jakim wieku przyjmuje się szczepionke przewciwko pneumokokom i meningokokom?
Moja córka przyjeła w wieku 5-6 lat. Chcicesz mi powiedzieć że to jej decyzja a nie moja? To jej odpowiedzialność a nie moja, rodzica?
  • Odpowiedz