Wpis z mikrobloga

Dlaczego w #uk czeka się na zrealizowanie recepty tak długo? Co oni tam robią? W Polsce to normalnie dajesz świstek, pani już w trakcie czytania idzie po lek, wraca po chwili, skanuje, x,99 się nalezy i po sprawie. A tutaj to znikają w zaświaty chyba... 10 minut czekania żeby podali pudełeczko to u mnie norma, bez względu na to czy są inne osoby czy nie.

#nhs
  • 16
@szzzzzz: rejestrują wydanie w systemie, bo możesz sobie kupić abonament że płacisz tylko ileś funtów i masz przez rok bez limitu leki, to się już opłaca jak masz kupić powyżej 4 różnych w roku. Apteka kupuje po swoich cenach a NHS im refunduje różnice pomiędzy ceną zakupu w hurtowni a tym co płaci pacjent czyli te 8-9 funtów z tym że niektóre leki sa dużo tańsze i to jest kwestia wzajemnych
to się już opłaca jak masz kupić powyżej 4 różnych w roku


@MarianoaItaliano: To nie jest tak do końca. PPC jest na 3 lub 12 miesięcy, tak że opłaca się wykupić to pierwsze w przypadku przyjmowania stałych leków w liczbie +3 przez 3 miesiące (kosztuje to 30.25, a jeden lek na receptę to 9.35, tak że trochę zostaje w kieszeni przy PPC), a drugie jak kuracje może trwać nawet rok i
@szzzzzz: zapraszam na południe nad morze. Receptę odnawiam przez pocztę głosową (nagrywam im co chcę), idę do aptetki i w jakąś minutę mam prochy. Nie miałem problemu jeszcze z lekami w uk ¯\_(ツ)_/¯
Receptę odnawiam przez pocztę głosową (nagrywam im co chcę), idę do aptetki i w jakąś minutę mam prochy.


@Budo: ale to chyba recepta powtarzalna?
@MarianoaItaliano
@romek898 kochani czy to znaczy że w Polsce tego wszystkiego nie robią?

Wczoraj przed południem zamówiłam sb online receptę do odbioru w aptece i nadal nie jest gotowa do odbioru, borze tucholski jak mnie to #!$%@? (°°
@asique: tak, nowe też są szybko wydawane. Zazwyczaj ok godziny od momentu przepisania przez lekarza jest gotowa w aptece i odbiór trwa minutę.
kochani czy to znaczy że w Polsce tego wszystkiego nie robią?


@szzzzzz: Nie mam pojęcia, ale możliwe, że w Polsce są po prostu inne procedury i nie zawsze jest na to czas i potrzeba, żeby wszystko tak weryfikować. W ogóle to sprawdź czy twoja przychodnia nie ma recept online, gdzie po prostu logujesz się z loginem oraz hasłem podanych od nich i zamawiasz konkretne leki. Jak jest to powtarzana recepta to
@szzzzzz: oczywiście że robią, przecież nabicie kodu kreskowego na kase automatycznie zliczy co zeszło ze stanu, można też brać np tabletki na listki a nie całe opakowania. System jest tak zautomatyzowany w Polsce że nawet nie trzeba recepty fizycznie, podajesz PESEL i krótki kod recepty i juz farmaceuta ma wgląd w to co potrzeba, można też to rozbić na różne apteki. Nie wiem na jaką aptekę trafiłeś w UK, chyba na
@Tosca303 byłam już w kilku i wszędzie jest to samo, naprawdę. Stąd też mój wpis, nie robiłabym go gdyby to była jednorazowa sytuacja. O, a na leki te co zamówiłam w poniedziałek rano do odbioru z apteki nadal sie nie doczekałam. 4 dzień leci