Wpis z mikrobloga

Serio to duża część lewicy gnije z tej twitterowej mody, nie bójcie się prawaczki lewacy też na to plują.


@iAmTS: Ja to rozumiem, ale w USA główny nurt lewicy na to zezwolił, choć powinni ich przemilczeć, a tak oni będą w przyszłości rządzić.
  • Odpowiedz
@janinapomidor: Kurde, niby smieszne, ale jesteśmy świadkami żywej ewolucji językowej. Nie wiem czy ten trend się w języku polskim przyjmie (oby nie), ale wyobraźcie sobie, że na przestrzeni tych setek tysięcy lat jak ludzie żyją zachodziły w społeczeństwach właśnie tego typu procesy myślowe i to one definiowały tworzenie się nowych odłamów językowo-etnicznych na całym świecie. Antropologia live!
  • Odpowiedz
@janinapomidor: Kiedyś za dzieciaka mówiło się przez "k" czy "ł" różne wyrazy i też powstawały potworki językowe. To taka moda chyba, nowa u młodzieży z tymi zaimkami niepochodzącymi z żadnego języka.
  • Odpowiedz
Za jakiś czas im przejdzie - widziałem upadki wszystkich tych grup i zastępowanie ich innymi


@aegypius:

Każde pokolenie ma własny czas

Każde pokolenie chce
  • Odpowiedz
@janinapomidor: czekaj, jeśli ten lewak mówi że w języku polskim rzadko używa tego swojego #!$%@? zaimka, to w jakim języku go używa? Bo w angielskim kupiłem - tak samo jak kupiłam, to I bought, w niemieckim ich habe gekauft, we francuskim J'ai acheté, a zaimki zależne od płci używa się właściwie tylko w polskim...
  • Odpowiedz