Wpis z mikrobloga

Ostatnio zauważyłem w mediach pewną narrację. Otóż gdy Lubelskie jest z największą dobową liczbą pozytywnych wyników eksperci w mediach powtarzają jak mantrę że to efekt słabego wyszczepienia. Natomiast jak Mazowieckie jest pierwsze (a jest to zazwyczaj tak że oba województwa co dziennie zamieniają się miejscami) to pomija się ten fakt. Nie wiem jak to obecnie wygląda z poziomem wyszczepienia obu województw, ale zdaje się że Mazowieckie jest lepiej zaszczepione od Lubelskiego. A zakażeń tyle samo.
#koronawirus
  • 13
  • Odpowiedz
@davv94: Liczba ludności

1 województwo mazowieckie 5 349 114

2 województwo śląskie 4 570 849

3 województwo wielkopolskie 3 475 323

4 województwo małopolskie 3 372 618

5 województwo dolnośląskie 2 904 207

6 województwo łódzkie 2 493 603

7 województwo pomorskie 2 307 710

8 województwo lubelskie 2 139 726


siłą rzeczy różnica musi być
  • Odpowiedz
@davv94: nie wiem jak w lubelskim, ale w podlaskim najmniej zakażeń jest w gminach, które są też najmniej zaszczepione, to Białystok i okolice naganiają cyferki. Oczywiście nikt tego nie weryfikuje
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer:

Mazowieckie to dwa światy. Warszawa jest dobrze zaszczepiona więc ciągnie do góry średnią województwa, ale reszta, czyli prowincja, to jest taka sama ściana wschodnia jak Lubelskie i Podlaskie.

Czyli np. Ciechanów, Sochaczew albo Grodzisk Mazowiecki to "ściana wschodnia"? A decyduje o tym to, że przyjęły o 13 pp. mniej eliksiru z kociołka Panoramixa? Interesujące kryterium geograficzne, nie powiem :) Szczepionkowy klasizm, coraz weselej w tym cyrku.
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer:
Domyśliłem się, ale to nadal brzmi cokolwiek komicznie :) Gdybyś chociaż napisał "mentalnie to ściana wschodnia".
Idąc tym tropem zaraz znajdziemy zadupie w lubuskiem wyszczepione na 35% i będziemy mogli powiedzieć że to "ściana wschodnia".
  • Odpowiedz