Wpis z mikrobloga

Może będziecie umieli coś doradzić: zaczynam myśleć nad kupnem mieszkania. Czy to dobry pomysł? Jeśli chodzi o mój wiek, to zasadniczo podobno to "ostatni dzwonek", jak np. będę mieć 40 lat, to banki (podobno) już się nie cieszą z takich ewentualnych kredytobiorców. Byłoby mnie stać na spłacanie rat, może by nawet wyszły taniej niż wynajem. Mam też (przynajmniej jak wynika z tego, co tak "na szybko" sprawdziłam w rankomacie) zdolność kredytową. No i chciałabym mieć już coś swojego, a nie żyć w wynajmowanej chacie.
Ale jednak się boję - sytuacja w naszym kraju jest jak widać, a co będzie dalej? Nie wiem też, czy w razie gdyby jakoś "powinęła" mi się noga, albo musiałabym przeprowadzić się do innego miasta, można np. sprzedać mieszkanie z kredytem?
Nawet nie wiem też jak trzeba się w ogóle zabrać do jakichś formalności z zakupem i kredytem. ()
#mieszkanie #kiciochpyta #finanse #pytanie #kredythipoteczny
  • 46
  • Odpowiedz
Może będziecie umieli coś doradzić: zaczynam myśleć nad kupnem mieszkania. Czy to dobry pomysł? Jeśli chodzi o mój wiek, to zasadniczo podobno to "ostatni dzwonek", jak np. będę mieć 40 lat, to banki (podobno) już się nie cieszą z takich ewentualnych kredytobiorców. Byłoby mnie stać na spłacanie rat, może by nawet wyszły taniej niż wynajem. Mam też (przynajmniej jak wynika z tego, co tak "na szybko" sprawdziłam w rankomacie) zdolność kredytową. No
  • Odpowiedz
@marcpol: Musisz dysponować kapitałem własnym na kredyt hipoteczny, który oscyluje w większości bankach na poziomie 20-30% @KatpissNeverclean

Banki nie są chętne udzielac kredytów hipotecznych osobom młodym, ktore raczej mają zerową zdolność kredytową. Mylisz chwilówki w parabankach z kredytami w bankach. Fakt, młody dostanie, ale predzej pozyczke w providencie czy innym vivusie lrzy 120% RRSO
( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i przy hipotece musisz mieć stałą prace na
  • Odpowiedz
Do wstępnego sprawdzenia zdolności kredytowej polecam kalkulator mBanku.


@marcpol: wyliczył mi całkiem dużą zdolność kredytową, ale jak spojrzałam na koszty kredytu, które w najbardziej niekorzystnym przypadku wynoszą ponad 100 k, to trochę zwątpiłam. Mam nadzieję, że mBank nie ma najlepszych na rynku warunków kredytowania. ()
  • Odpowiedz
@marcpol: Musisz dysponować kapitałem własnym na kredyt hipoteczny, który oscyluje w większości bankach na poziomie 20-30% @KatpissNeverclean


Banki nie są chętne udzielac kredytów hipotecznych osobom młodym, ktore raczej mają zerową zdolność kredytową. Mylisz chwilówki w parabankach z kredytami w bankach. Fakt, młody dostanie, ale predzej pozyczke w providencie czy innym vivusie lrzy 120% RRSO

( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i przy hipotece musisz mieć stałą prace na
  • Odpowiedz