Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@v1vAz: ja raz zgubiłem tę nakładkę to na eBay znalazłem ofertę z takimi nasadkami, wysłałem typowi zdjęcie i wysłał mi identyczną
  • Odpowiedz
@v1vAz: szukaj w we wnece na zapasowe koło czy nie ma nakladki. Jako, ze mowisz, ze to niemiaszek to na 90% gdzies tam znajdziesz, bo oni z kluczami sie nie lubia i nic przy aucie samemu nie robia :P
  • Odpowiedz
@v1vAz: najprościej to chyba rozwiercić, stopniowo coraz większe wiertła zakładać, usunąć łeb, wwiercić się w głąb śruby no i duży wykrętak
  • Odpowiedz
Dobry wulkanizator ma takie nasadki, jeżeli nie zerwałeś jeszcze całkiem śruby, pojeździć po kapciarzach, za czteropaka ci to odkręcą
  • Odpowiedz
Ostatnio 4 takie suki usuwalem. Miesiąc po kupnie samochodu zgubiłem tą specjalną końcówkę.
Metoda dłuższa rozwiercanie i wbicie ale nie nasadki tylko imbusa.
Metoda szybsza przyspawać nakrętke.
Po usunięciu wrzucilem 4 sztuki normalne. Bez przesady nie żyjemy w latach 90 żeby na każdym kroku wykręcali felgi.
  • Odpowiedz
@v1vAz: Kiedyś złapałem kapcia i przy próbie wykręcania tej śruby, specjalna nasadka rozwaliła się, całe szczęście miałem zimówki na stalowych felgach, więc miałem podejście, żeby chwycić ją żabą z przedłużką. Trochę się nasiłowałem, ale poszło. Od razu pojechałem do wulkanizatora, żeby pozbyli się reszty z pozostałych kół, nabili mniejszą nasadkę i powykręcali. Za pozbycie się 3 śrub skasowali mnie 75 zł, 25 zł/szt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@v1vAz: kupujesz jakąś porządną nasadkę aby się nie odkształciła nabijasz na okrągłą krawędź i może uda się wykręcić.
Sam miałem taki problem, na wulkanizacji koleś wziął 50zł za 2 śruby a połamał dwie markowe nasadki po 200zł sztuka xDD
  • Odpowiedz
@open_or_die: też miałem taki problem w C5, te ich śruby antyzłodziejskie były dość słabe, po kilku użyciach/latach odmawiały współpracy, mi mechanik odkręcił dospawując coś do śruby.

Gx
  • Odpowiedz
@v1vAz łoooo panie dokładnie rok temu sobie zafundowałem przygodę z tym szajsem, zmianialem koła i śruby kręciłem pneumatem no i się mi ta nasadka rozpadła na 3 kole. Radzę ci takie rozwiązania:

1. Dzwoń do wulkanizacji i pytaj czy mają nasadkę zrywająca do zabezpieczeń, są takie specjalne.. jedna mi tak odkręcili na drugiej nasadka się rozpadła i porysowali mi otwór w którym siedziała ta śruba zabezpieczająca.

2. Szukaj zakładu który obrabia metale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@v1vAz: W pierwszym komentarzu masz najlepszą podpowiedź. Podzwoń po wulkanizacjach i popytaj czy mają spawarkę. Dospawają śrubę i odkręcą. Bez klucza to jedynie w ten sposób. Niestety śruby będą do wyrzucenia.

Co to za auto kupiłeś? Gdzieś w bagażniku powinien być przybornik z nasadką do tych śrub. Ewentualnie jak masz nr do gościa od którego kupowałeś to zapytaj czy nie została gdzieś u niego.
  • Odpowiedz