Wpis z mikrobloga

Prowadzenie ciągnika to jedno z najbardziej bezużytecznych umiejętności jakie można wciskać dziecku. 100 razy lepiej jak będzie siedzieć na tym komputerze i uczyć się czegoś przydatnego zamiast #!$%@? w polu 3 ha sprzętem z lat 70 za de facto darmo, bo z tego nawet żadnej kasy nie ma i ludzie na wsi robią to często z przyzwyczajenia i braku zajęcia, pracując jednocześnie gdzie indziej xD


@Trybun_Plebejski: co za bzdura. Rolnictwo to
  • Odpowiedz
@zortabla_rt: zawsze lubiłem jeździć ciągnikiem... Rodzice mi nigdy nie pozwalali robić niczego "niebezpiecznego", a mój rok starszy kuzyn robił wszystko xD
#!$%@? jak to rodzice potrafią zniechęcić dziecko do wszystkiego xD
  • Odpowiedz
Pamiętam jak byłam mała i ojciec mnie uczył jeździć traktorem. Byłam za lekka żeby wcisnąć sprzęgło, więc musiałam stać na nim obydwiema nogami i jeszcze odpychać się rękami od kierowcy. Dla mnie to była super zabawa!
Niestety okazało się że z hamulcem było podobnie... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 62
@Chris_Karczynski: kłamiesz - w polsce żyje się po to żeby narzekać.

Przypomniała mi się pewna rozmowa z wujkiem na wigilii jak byłem młodym i naiwnym polakiem - lvl chyba 22.

Wujek zaczął żalić się jak to #!$%@?ć musi za minimalną, ja przejęty chiałem jakoś doradzić i wpomóc, jakiaś podyplmówka, kurs z urzędu pracy. Aż stary musiał wstać i wyjąć wódkę żeby rozładować atmosferę xD

Potem zrozumiałem o co chodzi xD


@
  • Odpowiedz
@zortabla_rt: czytając te komentarze pod artykułem, ma się wrażenie, że na wsi sensem robienia sobie dzieci jest posiadanie darmowej siły roboczej, i chyba rzeczywiście tak jest. Ha tfu.
  • Odpowiedz
@WronaLataXD z moim starszym rodzeństwem było tak samo. I jeszcze ten zachwyt jak opowiadali rodzice że brat musiał stawać na sprzęgle w c330 i rycie w bani że to super osiągnięcie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 56
@szmaciarzqlaku: @Kreation: @ethics: Ale chyba mylicie sobie wielkoskalowych rolników produkujących jakieś sensowne ilości żywności z małorolnymi chłopkami roztropkami z polskich wiosek. Sam przecież jestem ze wsi i moja rodzina też odziedziczyła kilka hektarów pola plus jakiś las ale rzuciliśmy już w cholerę jakieś większe zagospodarowywanie tego poza koszeniem trawy i sadzeniem jakiegoś rządka ziemniaków. Bez poświęcenia się temu na 100% i uczynienia sobie z tego swojej stałej pracy to
  • Odpowiedz
@ZielonkaUno
@zortabla_rt no tak za to w holandii gdzie mają specjalnie ustaloną stawke i godziny pracy dla młodych w rolnictwie to tez jest zacofanie i kult pracy? Po prostu normalnym kiedys było to ze młodzież sobie w wakcje dorabiała przy zbiorach owoców itp. A nie siedziała i czekała aż stary da na iphona...
  • Odpowiedz
Prowadzenie ciągnika to jedno z najbardziej bezużytecznych umiejętności jakie można wciskać dziecku. 100 razy lepiej jak będzie siedzieć na tym komputerze


@Trybun_Plebejski: Jasne, prowadzenie ciągnika nie ma przecież absolutnie nic wspólnego z prowadzeniem samochodu. Lepiej pograć w CSa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zortabla_rt: Hehe, pamiętam jak mi ojciec dał trzydziestkę i kazał piachu na budowę ukopać. Stanąłem blisko dołu żeby sie nie zmęczyć za bardzo. Wszystko było ok do momentu gdy załadowana "paka" pod cięzarem piachu wpadła mi do dołu pociągając ciągnik za sobą. Był lekki przypał nie powiem. Miałem wtedy pewnie ze 14-15 lat więc juz nie dziecko ale prawa jazdy nie było.
A, i jak byłem młodszy, taki żebym tylko do
  • Odpowiedz