Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy - mam problem natury śmiechowo-żenującej. Jedna dziewczyna z mojej grupy na studbazie zaczęła ostatnio pracę w jakimś pośrednictwie finansowym (euforia w Krakowie, typowe naganiactwo przez znajomych, prawie jak #fmgroup czy inny #mlm )

Dzwoniła dziś do mnie (numer z czapy) i usiłuje umówić się na spotkanie w celu mojej analizy finansowej (wat, O_o, xD).

Ja oczywiście nie jestem zainteresowany, bo generalnie nie mam czego inwestować, gadka sama w sobie będzie dość wymuszona, bo nie utrzymujemy na co dzień jakichś wielce serdecznych kontaktów. Nie mam również ochoty udostępniać swoich danych/zwyczajów/przemyśleń/czegokolwiek takiemu podmiotowi.Najgorsze jest to, że miałem ją za inteligentną i ogarniętą dziewczynę - zawsze była bardzo aktywna (organizacje studenckie, znajomości tu i tam).

Co robić? Najchętniej bym ją zjechał z góry na dół w typowo wykopkowym stylu, ale wiadomo że mi nie wypada. Jeśli odmówię stanowczo, nie będzie powtórek?

#jakzyc #studbaza #mlmcontent #zyjewsrodidiotow #pytanie
  • 14
@Sepang: pewnie będzie chciała Ci sprzedać fundusz inwestycyjny. Wkręci Ci, że jest na 2 lata, a potem się okaże że jednak jest na 20 lat i jak będziesz chciał wypłacić wcześniej to wezmą Ci znaczną część tego co włożyłeś.
@Sepang: Ja się kiedyś dałem wkopać też przez jakąś znajomą: najpierw lalunia wypytywała mnie o dochody, potem o wszystkie wartościowe rzeczy łącznie z elektroniką i obrazami na ścianach w mieszkaniu (tu już odmówiłem), wypytywała czy mam jakąś babcię, która niedługo wykituję, a na koniec stwierdziła że nie wymaga abym cos od niej kupował, ale nie wyjdzie dopóki nie podam jej kontaktów do 10 osób. :) Pogoniłem.

Jakbym był złodziejem to bym
@nofink: @Sepang: firma sie nazywa eu4ya. Mają biura w wielu miastach. Naganiacze na jakieś wątpliwej jakości produkty finansowe czy coś takiego. Zobaczcie sobie ich filmiki na YT to normalnie żal dupsko ściska. Garniturki, zegarki, napoje energetyzujące i ściema.