Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki niedlugo mam zdac mieszkanie stanie bo konczy mi sie umowa najmu ale moj wlasciciel mieszkania to cwaniaczek, mialem duzo czerwonych flag z doczynieniem z nim a najbardziej zaniepokoila mnie dzisiejsza rozmowa gdy umowilem sie na zdanie mieszkania w sobote 30.10 za tydzien (umowa konczy mi sie z koncem miesiaca) i mowilem mu zeby spisac protokol zdawczo odbiorczy i sie rozliczyc ze wszystkim uwzgledniajac kaucje itd. ze bym chcial w gotowce tak jak mu ja przekazalen na poczatku to on zaczal walic tekstami

no z ta kaucja to zobaczymy bo bede musial zobaczyc w jakim stanie pan mieszkanie zostawia

Ja mu powiedzialem ze zostawiam mieszkanie w stanie w takim w jakim je dostalem, to on zaczal cos tam burkac

no wie pan ja z najemcami to wiem jak oni to mowia, ja to musze wszystko zobaczyc i wtedy zobaczymy ile panu tej kaucji zostanie


Troche mnie to zaniepokoilo bo juz wyczulem janusza cwaniaczka. Mieszkam tu pol roku i mieszkanie jak sie tu wprowadzilem bylo w rozdupczonym stanie, wszystko sie tu wali, dlatego sie stad ewakuuje. Teraz sie boje co robic w sytuacji jak nie bedzie chcial mi oddac calej kaucji bo z dupy jakies bedzie mial roszczenia?
Boje sie ze bedzie mowil ze niektore rzeczy ktore juz tutaj byly popsute pojda na mnie, np. panele byly bardzo porysowane, sciany poplamione i bardzo porysowane itd. a jakby nie patrzec dalem mu 3000zl kaucji.

Co zrobic w sytuacji gdy nie bedzie chcial mi oddac kaucji? Mieliscie takie sytuacje? Chcialbym sie przygotowac na taka ewentualnosc bo juz mam dosc uganiania sie z cwaniakami :(

#mieszkanie #pytanie #wynajem #pomocy #kaucja #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6173e81043d193000a09b282
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 6
  • Odpowiedz
Mieliscie takie sytuacje?


@AnonimoweMirkoWyznania: Tak, miałem taką sytuację. Lokatorka sprowadziła sobie gacha (wbrew umowie) nakręciła liczniki wody i prądu (prała non stop), do tego syf w pokoju, zaplamiona wykładzina i musiałem sam ją eksmitować 5 dni po terminie. Kaucja prawie pokryła moje straty.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak wiesz, że wlasciciel nie odda kaucji, to zostaw mu parę jajek gdzieś za szafą, albo powiedz, że się nigdzie jednak nie wyprowadzasz. Trzeba było nie płacić najmu/czynszu za ostatni miesiąc - wtedy wziąłby to pewnie z kaucji. Możesz się z nim sądzić jak masz umowę, to jedyne co możesz zrobić. Albo nastraszyć, że skoro ci nie odda kaucji to mieszkanie może zastać w kolejnych dniach bardziej podniszczone, bo może
  • Odpowiedz