Wpis z mikrobloga

@staryalkus: no ale mówisz o potężnej kasie, a potem o 15k

15k to duża kasa ale nie jest niewyobrażalna i na pewno nie pozwala odejść na emeryture w wieku 35 lat xD

to czym nazwiesz przedsiębiorców którzy zamykają rok z milionem zysku? i to nie są jakieś potężne firmy które znamy z TV / są największe w danym regionie. fakt nie są to też tak młode osoby jak 25-30 latkowie,
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: człowieku ja zarabiam 3k netto. 15k zł to dla mnie niewyobrażalna kwota. gdybym utrzymał swój obecny standard zycia i zarabiał 15k miesięcznie na czysto, to za kilka lat miałbym dosyć kasy na mieszkanie w Warszawie pod wynajem
  • Odpowiedz
@staryalkus: XD

zobacz sobie na ceny m^2 w Warszawie. Po odjęciu obecnych kosztów wynajmu, żarcia, pewnie jakiegoś gruza masz itd nie stać by cię było nawet na 1 m^2 / miesięcznie, a ty po KILKU latach chciałbyś kupić mieszkanie pod wynajem?

chyba że Warszawa dla ciebie to Wołomin, a mieszkanie to kawalerka 25 m^2
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: da się przeżyć na całkiem przyzwoitym poziomie za 3-3.5k miesięcznie. Odkładając resztę, albo nawet inwestując w jakiś fundusz po kilku latach można mieć mieszkanie ~50m kw. już pal licho tą Warszawę, jakiekolwiek inne miasto wojewódzkie w Polsce
  • Odpowiedz
będę musiał j---ć do końca życia za kierownicą bo do IT jestem za głupi


@staryalkus: ja też jestem za głupi na IT, ale jakoś pracuję jako programista od kilku lat, może nie ma 15k, ale daję radę

idź się zaszyj do jakiegoś korpo, gdzie zapomną o Tobie po kilku miesiącach i siedź cicho zgarniając wypłatę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@staryalkus: do korpo mogą tylko wymagać studiów (co prawda byle jakich)

a tak to musisz się nauczyć po godzinach wszystkich potrzebnych rzeczy, w zależności od zaangażowania i farta pracę znajdziesz po pół roku do dwóch lat

aktualnie połowa programowania to robienie prostych rzeczy - jakieś przyciski, tabelki, zapytania do bazy, ale będąc uczciwym wiedzy potrzebnej na start jest ogrom
  • Odpowiedz
@kuhonnyje_rewaljucje: Praca na morzu się opłaca gdy pracujesz w sektorze offshore lub na gazowcu ale pod warunkiem, że jesteś na stanowisku oficerskim, czyt.: masz odpowiedzialność. Wiadomo, można dobrze zarobić będąc szeregowym marynarzem, ale na pewno nie na pierwszej lepszej masówie czy pudełkowcu.
  • Odpowiedz
@staryalkus: nie mówię, że się nie da

tylko zamiast korpo musiałbyś iść do software house, tam mogą nie wymagać dyplomu

musisz się zastanowić czy to programowanie jest w ogóle dla Ciebie, w dużej części firm jest duża presja i łatwo się wypalić, więc dobrze choć trochę to lubić
  • Odpowiedz