Wpis z mikrobloga

Z uwagi na to że wymiotuje już martyrologią narodową uznałem że trzeba zrobić #glupiewykopowezabawy których
efektem będzie wybranie "Największego Polaka" . Polakiem tym może być dowolny facet/ kobieta/ osoba niebinarna/ zwierze lub postać fikcyjna, bo uważam że Rzeczpospolita to nasz wspólny problem. Z uwagi na to, że ciężko porównywać Karola Wojtyle do Dżymaly, akcja będzie działa się w kategoriach, które za chwilę przytoczę.
Chciałbym was poprosić byście w komentarzach podali swoje typy postaci. Typ powinienem zawierać:
1. Kategorię
2. Imię nazwisko/ pseudonim
3. Lata życia
4. Opis dlaczego uważamy tą postać za najwybitniejszą
5. Zdjęcie/ rycina/ obraz/ zdjęcie nagrobka/ jeżeli nic z poprzedniej rzeczy nie mamy to może być symbol lub jakikolwiek obrazek pasujący do danej osoby

Nie dajcie się ten zwieść że proponowana przez was postać musi być kimś wielkim, nic bardziej mylnego, nasz kraj to zbiór wielu małych rzeczy.

Kategorię o których pomyślałem to:
( w nawiasie moje propozycje / opis)

-Muzykant (Tu od Chopina, przez waszego lokalnego grajka na dworcu do Tajgera Bonzo)
-Aktor (teatralny lub filmowy)
-Nauczyciel
-Producent mleka (tu nie mam pomysły czy cokolwiek, ale jak was wujek robi mleko to zapraszam do tej kategorii, naprawdę, ten kraj tworzą i mali i wielcy)
-Biznesmen / przedsiębiorca /fabrykant (na przykład Kulczyk Jan)
-Pisarz (nie wiem Żeromski)
-Kucharz
-Rolnik (ktokolwiek kto od Mieszka I ziemie orał, siał na wiosnę a jesienią zbierał, czy tam świnie trzymał)
-Polityk (na dowolnym szczeblu)
-Naukowiec (każdy kto szuka prawd)
-Inżynier(Każdy kto używa znalezione prawdy do budowy, czegoś)
-Duchowny (dowolnej religii)
-Podróżnik (Tony Halik)
-Filozof
-Astronauta (może mamy jakiegoś XD)
-Prezenter radiowy
-Prezenter Telewizyjny
-Dziennikarz
-Lekarz/Znachor
-Malarz
-Fotograf
-Wojownik (Każdy kto się bił, rycerz, wojownik,żołnierz,powstaniec,partyzant)
-Dowódca (Każdy kto dowodził tymi co się biją)
-Król/Prezydent/Władca
-Model/modelka (każdy kto przyczynia się swoim wyglądem, fapacze mogą proponować co lubią)
-Postać fikcyjna (Kmicic?)
-Człowiek Mem
-Działacz społeczny
-Kategoria wolna (ktokolwiek kto nie pasuje do poprzedniego zestawu)

#patriotyzm #historia #wielkipolak #heheszki #4konserwy #neuropa

najpierw wybiorę największego polaka w każdej kategorii a na koniec zrobimy finały między kategoriami.

tag do obserwowania / czarnolistowania #wielkipolak
  • 3